Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
19 Yaş Altı Kız Milli Takımımızın Rakipleri Netleşti

19 Yaş Altı Kız Milli Takımımızın Rakipleri Netleşti

FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’nda Eşleşmeler Belli Oldu

FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek 19 Yaş Altı Kız Milli Takımımızın grup aşamasındaki rakipleri belli oldu. Kura çekimi sonucunda Milli Takımımız B Grubu’nda yer aldı ve grup aşamasında ev sahibi Hırvatistan’ın yanı sıra Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Nijerya ve Almanya ile mücadele edecek.

24 takımın katılımıyla düzenlenecek olan FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası, 1-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Osijek ve Macaristan’ın Szeged şehirlerinde gerçekleştirilecek. Bu önemli turnuvada, Milli Takımımızın hedefi bir üst tura çıkarak şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.

FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’nda diğer gruplar da şu şekilde oluştu: A Grubu’nda Macaristan, Arjantin, Mısır, Kamerun, Çin ve Şili; C Grubu’nda İtalya, Brezilya, Tayland, Peru, Kanada ve Bulgaristan; D Grubu’nda ise ABD, Sırbistan, Polonya, Meksika, Japonya ve Güney Kore yer alacak.

19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, genç oyuncularımızın yeteneklerine ve çalışmalarına olan inancımızla birlikte, FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’nda elinden gelenin en iyisini yapacak ve ülkemizi gururlandıracak.

FIVB U19 Kızlar Dünya Şampiyonası’nda Gruplar Netleşti

A Grubu: Macaristan, Arjantin, Mısır, Kamerun, Çin, Şili
B Grubu: Hırvatistan, Türkiye, Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Nijerya, Almanya
C Grubu: İtalya, Brezilya, Tayland, Peru, Kanada, Bulgaristan
D Grubu: ABD, Sırbistan, Polonya, Meksika, Japonya, Güney Kore

19 Yaş Altı Kız Milli Takımımızın da yer aldığı grupların netleştirildiği canlı yayını Volleyball World resmi youtube hesabından canlı olarak yayınlandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir