Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Ekaterina Antropova Kimdir?24

Ekaterina Antropova Kimdir?

İtalya Kadın A Milli Takımı oyuncusu Ekaterina Antropova Kimdir? İtalyan-Rus pasör çaprazı Ekaterina Antropova, İtalya A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın önemli oyuncularından biri. 2003 doğumlu İtalyan voleybolcu, 2.02 boyunda ve pasör çaprazı mevkiinde oynamakta. 2023 yılında İtalyan vatandaşlığına geçen pasör çaprazı, 2024 Milletler Ligi ile birlikte Paris Olimpiyatları biletini almak isteyen İtalya için savaşacak.

21 yaşındaki pasör çaprazı, 7 yaşındayken Rusya’da voleybol oynamaya başladı. Aslında İzlanda’da dünyaya gelen Antropova’nın anne ve babası Rus. Babası basketbolcu, annesi hentbol oyuncusu olan Ekaterina Antropova, 2017 yılında İtalya’ya geldikten sonra voleybol kariyerine başlıyor.

Ekaterina Antropova Kulüp Kariyeri

Ekaterina Antropova kariyerine 2018-2019 sezonunda İtalya’nın bölgesel voleybol liglerinden Seri C’de mücadele eden Green Warriors Sassuolo’da başladı. 2020-2021 sezonunda Sassuolo’nun Seri A2’deki A takımına yükseldi ve bir sezon boyunca burada mücadele etti.

2021-2022 sezonunda İtalya Süper Ligi takımlarından Savino Del Bene Scandicci’ye transfer olan pasör çaprazı, 3 sezondur Scandicci forması giyiyor. Scandicci forması terlettiği 3 sezon boyunca Antropova; 1 Challange Kupası ve 1 CEV Kupası şampiyonluğu elde etti. Aynı zamanda takımı ile İtalya Ligi bronz ve gümüş madalyalarının yanı sıra, İtalya Kupası bronz madalyası mutluluğu yaşadı.

Ekaterina Antropova Milli Takım Kariyeri

Ekaterina Antropova 2017 U16 Avrupa Şampiyonası’nda Rusya Milli Takım kadrosuna dahil edilse de takımda yer almadı. 2023 yılında İtalyan vatandaşlığına geçen pasör çaprazı, 2023 Avrupa Şampiyonası’nda İtalya A Milli Kadın Voleybol Takımı için mücadele etti ve turnuvayı 4. sırada noktaladı.

Ekaterina Antropova İtalya’nın 2024 milli takım kadrosunda yer alıyor. İtalyan voleybolcu, 2024 Milletler Ligi’nde (VNL) İtalya’nın Paris Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanabilmesi için mücadele edecek.

Ekaterina Antropova Kimdir?2

Ekaterina Antropova Kimdir?1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir