Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
2023 CEV Avrupa Şampiyonası Grup Etabı Tamamlandı Voleybol Art

2023 CEV Avrupa Şampiyonası Grup Etabı Tamamlandı

2023 CEV Avrupa Şampiyonası Filenin Sultanları’nın C Grubu’nda yarıştığı, 6’şar takım ve dört gruptan oluşan Euro Volley Grupları’nın maç takvimi sona erdi.

A Grubundan; Sırbistan, Polonya, Ukrayna Belçika
B Grubundan; İtalya, Bulgaristan Romanya, İsviçre
C Grubundan; Türkiye, Çekya, Almanya, İsveç
D Grubundan; Hollanda, Fransa, Slovakya, İspanya

son 16 turuna yükseldi.

2023 CEV Avrupa Şampiyonası Grup Etabı Tamamlandı eurovolley

2023 Euro Volley Grupları ve Maç Sonuçları

A GRUBU:
· Macaristan 0-3 Belçika
· Sırbistan 3-0 Ukrayna
· Slovenya 0-3 Polonya
· Ukrayna 3-0 Macaristan
· Slovenya 1-3 Belçika
· Sırbistan 3-0 Slovenya
· Macaristan 1-3 Polonya
· Polonya 1-3 Sırbistan
· Belçika 0-3 Ukrayna
· Slovenya 3-0 Macaristan
· Belçika 0-3 Polonya
· Ukrayna 3-1 Slovenya
· Macaristan 1-3 Sırbistan
· Polonya 3-1 Ukrayna
· Sırbistan 3-0 Belçika

Gruptan; Sırbistan 5/5, Polonya 4/5, Ukrayna 3/5, Belçika 2/5 galibiyetle C Grubu’yla son 16 turunda çapraz eşleşecek.

B GRUBU:
· İtalya 3-0 Romanya
· İsviçre 2-3 Bosna Hersek
· Bulgaristan 3-1 Hırvatistan
· Bosna Hersek 1-3 Bulgaristan
· Romanya 3-1 Hırvatistan
· Bosna Hersek 3-2 Hırvatistan
· İtalya 3-0 İsviçre
· Bulgaristan 0-3 İtalya
· Bosna Hersek 2-3 Romanya
· Hırvatistan 1-3 İsviçre
· Bulgaristan 3-2 Romanya
· İtalya 3-0 Bosna Hersek
· İsviçre 1-3 Bulgaristan
· İtalya 3-0 Hırvatistan

Gruptan; İtalya 5/5, Bulgaristan 4/5, Romanya 2/5, İsviçre 2/5 galibiyetle D Grubu’yla son 16 turunda çapraz eşleşecek.

C GRUBU:
· Yunanistan 0-3 Almanya
· Türkiye 3-0 İsveç
· Azerbaycan 3-0 Çekya
· İsveç 1-3 Yunanistan
· Azerbaycan 1-3 Almanya
· Yunanistan 0-3 Çekya
· Türkiye 3-0 Azerbaycan
· Çekya 1-3 Türkiye
· Almanya 1-3 İsveç
· Azerbaycan 3-2 Yunanistan
· Almanya 2-3 Çekya
· Yunanistan 0-3 Türkiye
· İsveç 3-1 Azerbaycan
· Çekya 3-0 İsveç
· Türkiye 3-0 Almanya

Gruptan; Türkiye 5/5, Çekta 3/5, Almanya 2/5, İsveç 2/5 galibiyetle A Grubu’yla son 16 turunda çapraz eşleşecek.

D GRUBU:
· Estonya 0-3 Fransa
· Finlandiya 0-3 Slovakya
· Hollanda 3-0 İspanya
· Slovakya 0-3 Hollanda
· Fransa 3-2 İspanya
· Slovakya 3-0 İspanya
· Estonya 2-3 Finlandiya
· Fransa 3-0 Finlandiya
· Hollanda 3-0 Estonya
· Fransa 3-0 Slovakya
· İspanya 3-1 Finlandiya
· Hollanda 3-1 Fransa
· Estonya 1-3 Slovakya
· Finlandiya 0-3 Hollanda
· Estonya 1-3 İspanya

Gruptan; Hollanda 5/5, Fransa 4/5, Slovakya 3/5, İspanya 2/5 galibiyetle B Grubu’yla son 16 turunda çapraz eşleşecek.

İtalya ve Belçika ev sahipliğinde oynanacak müsabakalarda eşlecek olan A-C Grupları Belçika’da, B-D Grupları ise İtalya’da karşı karşıya gelecek.

Gün Tarih Saat Maç Yer
9 26 Ağustos 2023 19:00  Fransa – Romanya Floransa, İtalya
9 26 Ağustos 2023 22:00 İtalya – İspanya Floransa, İtalya
9 27 Ağustos 2023 18:00 Türkiye – Belçika
Brüksel, Belçika
9 27 Ağustos 2023 21:00 Polonya – Almanya Brüksel, Belçika
10 27 Ağustos 2023 19:00 Hollanda – İsviçre Floransa, İtalya
10 27 Ağustos 2023 22:00 Bulgaristan – Slovakya Floransa, İtalya
10 28 Ağustos 2023 18:00/21:00 Sırbistan – İsveç Brüksel, Belçika
10 28 Ağustos 2023 18:00/21:00 Çekya – Ukrayna Brüksel, Belçika

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir