Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
ABD'de Pro Voleybol Federasyonu Maçı'nda Rekor

ABD’de Pro Voleybol Federasyonu Maçı’nda Rekor

ABD’de Pro Voleybol Federasyonu Maçı’nda rekor kırıldı. OMAHA, Nebraska Profesyonel Voleybol Federasyonu tarihindeki ilk maç için 11.624 taraftar Omaha’daki CHI Center’ı doldurarak ilk maç oynandı ve ilk rekor kırıldı. Atlanta Vibe ve Omaha Supernovas arasındaki müsabakanın seyirci sayısı, Amerika Birleşik Devletleri’nde kadınlar arasında bir profesyonel voleybol maçı rekoru kırdı.

Pro Voleybol Federasyonu CEO’su Jen Spicher, “İlk maçımıza voleybol tutkunlarının katılımı ne kadar muhteşemdi” diye övündü. “Ülke çapındaki geçmiş, şimdiki ve gelecekteki her voleybolcu, hepimizin çok sevdiği bir spora verilen bu desteği görmekten gurur duymalı.”

Amerika Birleşik Devletleri’nde kadın profesyonel voleybol maçına daha önceki en yüksek katılım, 9 Ocak 2016’da Olimpiyat elemelerinde 10.213 taraftardı. Dominik Cumhuriyeti NORCECA Olimpiyat Eleme Turnuvasını sonuçlandırdı ve ABD’ye Rio’daki 2016 Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkını kazandırdı.

Omaha Supernovas’ın kurucu ortağı Danny White, “Bu tarihi an tamamen bu hayali gerçeğe dönüştüren oyuncular ve muhteşem hayranlarımızla ilgili” dedi. “Açılış maçına ev sahipliği yapmak ve Nebraskalıların çıtayı yükseltmesine izin vermek bir onur.

Omaha’nın kurucu ortağı Chris Erickson şunları ekledi:Bu sporculara yeteneklerini dünya standartlarında, burada Nebraska’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerinde sergileme fırsatı vermek bir onurdur. Bu akşam Ligimizin açılış maçına katılım, Amerika’da profesyonel voleybolun artık zamanının geldiğini kanıtlıyor.”

Gün, eyaletteki en yüksek profilli iki kadın liderin liderliğinde voleybol açısından en önemli anlardan biriydi. Nebraska First Lady’si Suzanne Pillen, bugün Nebraska’da “Profesyonel Voleybol Günü” ilan eden bildiriyi okudu. Ayrıca Omaha Belediye Başkanı Jean Stothert, Supernova ortaklarına Şehrin Anahtarını hediye etti.

 Atlanta Vibe’ın kurucusu Colleen Craig,Pro Voleybol Federasyonu tarihindeki ilk maçta oynamak, her iki organizasyonumuzun da üst düzey sporcularımızın parlamasına olanak tanıyan bir platform oluşturmak için yaptığı çalışmanın bir kanıtıdır.” dedi. “Voleybol topluluğu, voleybol tarihindeki bu anıtsal an için burada gerçekten ortaya çıktı ve bunun bir parçası olduğumuz için çok minnettarız.”

 PRO VOLEYBOL FEDERASYONU:

Pro Voleybol Federasyonu, Profesyonel Voleybol‘dur  ve Kuzey Amerika’nın önde gelen profesyonel kadın voleybol ligidir. Pro Voleybol Federasyonu, Ocak 2024’te, aralarında Amerika’nın en iyi voleybolcularının ve dünyanın dört bir yanından elit oyuncuların da bulunduğu birinci sınıf oyuncular ve antrenörlerle oynamaya başlıyor. Tüm odak noktamız, oyun seviyemizin ve kalitemizin, oyunculara davranışımızın, etkinlik sunumlarımızın kalitesinin ve günlük taraftar deneyimimizin dünya standartlarında ve Kuzey Amerika’da sunulan en iyi deneyim olmasını sağlamaktır.

ABD'de Profesyonel Voleybol Federasyonu Maçı'nda Rekor Omaha

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir