Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Alessia Orro

Supernews Alessia Orro ile Dünya Şampiyonası Konuştu

VNL 2022 En İyi Pasör Alessia Orro Röportajı

Alessia Orro İtalyan basını Supernews‘de Antonio Villani’ye konuştu. VNL 2022’de ”En İyi Pasör” olarak rüya takıma girmeyi başaran 24 yaşındaki yıldız 2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası hakkında ve milli takım başarıları hakkında düşüncelerini anlattı. İtalya Milli Takımı’nın ve İtalya Vero Volley Monza’nın as pasörlüğünü yapan Alessia Orro Dünya Şampiyonası hazırlık maçında Fransa’yı 3-0 mağlup etmeleri hakkında ”Memnun kaldık , iyi bir oyun oynamayı başardık, herkes süre buldu. Bir takım için sahaya girmeye hazır on dört oyuncunun olması önemlidir. Hala bazı şeyleri düzeltiyoruz. Kendimizi Dünya Şampiyonalarına hazır olarak görmek için yoğun tempoda çalışıyoruz, doğru antrenmanlarla doğru yoldayız. VNL finalinden beri oynamadığımız için bu test maçları önemli. Bence oyun seviyesindeki asıl hazırlık Napoli Turnuvası (12-15 Eylül tarihleri ​​arasında Sırbistan, Türkiye ve Polonya ile düzenlenecek) bu daha doğru bir sınav olacak.” dedi

Alessia Orro

Alessia Orro: ”Sorumluluklarımızı Biliyoruz”

Voleybol Uluslar Ligi’nde zafer kazandınız, bunu bekliyor muydunuz? ”Geçmişten beri birçok kez İtalya’nın şampiyon adayı olduğunu biliyoruz, Tokyo Olimpiyatları’nda böyle olamadı artık çok alçaktan uçmayı tercih ediyoruz, çok çalışıyoruz ve kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. İtalya’yı temsil etmede ve renklerini ortaya çıkarmada üzerimize düşen büyük sorumluluğu biliyoruz, iyi sonuçlar için tüm becerilere sahibiz.”

Size en iyi pasör ödülünü verdiklerinde ne gibi duygular hissettiniz? ”Çok fazla duyguyu bir arada yaşadım ama çoğunluğu takımın zaferiydi. Bireysel ödüller başka bir şey, bence temel öneme sahip değiller. En çok önemsediğim şey oynadığımız turnuvalarda en üst basamağa çıkmak.”

Tokyo Olimpiyatlarında sonuç alamamanın hayal kırıklığından sonra, Avrupa ve VNL’i kazanarak Alessia Oroo yeniden doğdu, bu sana ne kattı?”Elbette hayal kırıklığı yaşadım, Avrupa ve VNL’i kazanarak kendimize yeniden geldik ve Olimpiyatlardaki takım performansımızın üstüne çıkarak kendimizi bir kez daha kanıtladık. Olimpiyatlardan sonraki turnuvalarda çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğumuzu bilmek içimizi rahatlattı.”

Dünya Şampiyonası için bir tahminde bulunabilir misin? ”Umarım olabildiğince performansımı en yükseğe çıkarabilirim. Ben oldukça batıl inançlıyım bu yüzden bir şey söylemek istemiyorum, elimizden gelenin en iyisini yapacağız, orası kesin. Gerekli tüm niteliklere sahibiz, hep birlikte büyüdük, birbirimizi ezbere biliyoruz, eminim bu simya yardımcı olacaktır, son hazırlık maçlarında da görülmüştür ama hiçbir takım küçümsenmemeli. İtalya rakiplerini hep elinden gelenin en iyisini yapmaya zorlar, her zaman böyle olmuştur. Çok güçlü takımlar var, her şey olabilir, bu yüzden biz de her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Her gün her takım için düşünmek zorundayız”

Alessia Orro artık as pasör olarak oynuyorsun ve bu rolde de çok iyi gidiyorsun. Nasıl hissettiriyor? ”Takımı korkmadan devraldığım için mutluyum, her maçtan keyif alıyorum, her zaman devralmaya hazır uzun bir oyuncu kadromuz olduğunu biliyorum. Bununla birlikte en önemli şey, her zaman takım için ne iyi olacaksa onun yapılmasıdır.”

Club Italia zamanlarından bu zamana kadar bunca yolu gitmeyi bekliyor muydun? ”Açıkçası başka pozisyonlarda oynadığım için ben de bu kadar hızlı bir büyüme hayal etmemiştim. İki Olimpiyat gördüm, açıkçası mutluyum ve mümkün olduğunca kariyerime çok madalya eklemeyi ve İtalya’da bir iz bırakmayı umuyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir