Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Ali Koç, Melissa Vargas Müjdesini Verdi2024

Ali Koç, Melissa Vargas Müjdesini Verdi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, şubat ayı Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda Melissa Vargas müjdesini verdi. Başkan Ali Koç, sezonun kalan yarısında milli voleybolcu Melissa Vargas’ın Fenerbahçe Opet forması giyeceğini açıkladı.

Ali Koç, Melissa Vargas Müjdesini Verdi2

Melissa Vargas Yeniden Fenerbahçe Opet’te

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Şubat ayı Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, şu sözlerle Melissa Vargas’ın transfer döneminde yaşananları dile getirdi:

“Melissa Vargas: Transfer Yönetmeliği’ne göre 31 Ocak’ta Türkiye’deki transfer dönemi sona eriyor. Kendisi biliyorsunuz; sezonun ilk yarısı Çin’de Tianjin takımında, sonra da bize geliyor. Fakat bu seneki Çin Ligi takvimine baktığınız zaman Melissa’nın ülkemize gelebilmesi için Tianjin takımının final serisini 3-0 bitirmesi gerekiyordu. 3-0 bittiği takdirde 30 Ocak’ta Çin Ligi sona eriyor ve 31 Ocak’a kadar işlemlerini rahatlıkta yetiştirebiliyorduk. Hiçbir endişemiz, şüphemiz yoktu. Niye şüphemiz yoktu? Çünkü Tianjin 55 maçtır yenilmemiş, neredeyse set bile vermemiş. Dedik ki; Melissamız sakat olmasına rağmen orada kalması gerekiyor, takımıyla ligi bitirir, sonra bize gelir. Ancak, 55 maç sonra Tianjin ilk yenilgisini aldı ve final serisi en az dört maça uzamak zorunda kaldı. Bu şekilde de lisans işlemlerini yetiştirmemiz imkansız hale gelmişti. Ancak voleybol şubesi yetkililerimizin, Simla Hanım’ın, Darek’in, Pelin’in olağanüstü çabaları, Vargas’ın menajerlik şirketinin biraz konuyu itmesiyle, Tianjin’in anlayışıyla Melissa’nın takımımıza geri döneceğini burada sizlerle paylaşmak istiyorum.”

Bu açıklamaların ardından Ali Koç, Melissa Vargas’ın sezonunun kalan bölümünde Fenerbahçe forması giyeceğini şu sözleriyle açıkladı:

“Gerekli sürede lisans işleri tamamlandı. Kendisi hala sakat, yeni yeni tekrar oynamaya başladı. İnşallah Mart-Nisan ayı geldiğinde, ona en ihtiyacımız olan dönemde bize katkı sağlamaya devam edecek. Bunun gerçekleşmesinin de tabii ki bir maliyeti oldu. Bu maliyeti karşılamamıza destek veren sponsorlarımıza buradan teşekkür ederim.”

Ali Koç, Melissa Vargas Müjdesini Verdi1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir