Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Alice Degradi Sakatlandı, Nervini ve Omoruyi Milli Takıma Çağırıldı

İtalya Kadın A Milli Voleybol Takımı’nın 2024 Paris Olimpiyatları ana kadrosunda yer alan Alice Degradi, antrenman esnasında sakatlandı.

İtalya Başantrenörü Julio Velasco, 28 yaşındaki smaçörün sakatlanmasının ardından Olimpiyat geniş kadrosunda yer alan Stella Nervini ve Loveth Omoruyi’yi kampa çağırdı. Nervini ve Omoruyi, Floransa’daki milli takım kampında hazırlıklarına devam eden takıma katılacak.

Alice Degradi, sosyal medya hesabından sakatlığı sebebiyle Paris Olimpiyatları’nda forma giyemeyeceğini şöyle duyurdu:

“Sevgili İtalya,

Seni Olimpiyatlar’da temsil etmek her sporcunun olduğu gibi benim de hayalimdi. Neredeyse başarmıştık. Ama hayat bu. Uzaktan da olsa takım arkadaşlarımı destekleyeceğim ve umut ediyorum ki onlar kendi hayallerini gerçekleştirerek benim hayallerimi de gerçekleştirecekler. Şans hiçbir zaman benden yana olmadı ama vazgeçmeyeceğim. Çabuk olmayacak olsa da sahalara geri dönmek için şimdiden çalışıyorum ama geri döneceğim ve hayallerim için savaşmaya devam edeceğim çünkü yol daha uzun.

İlginiz için hepinize teşekkür ederim ama artık kendime biraz zaman ayırmam gerekiyor. Dostlarıma ve takım arkadaşlarıma büyük başarılar dilerim.”

Alice Degradi Sakatlandı, Nervini ve Omoruyi Milli Takıma Çağırıldı1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir