Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Anna Danesi:

Anna Danesi: “En zorlu rakibimiz Türkiye”

Fransa’nın Paris ev sahipliğinde 27 Temmuz – 11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2024 Paris Olimpiyatları grupları çekilen kura sonucunda 19 Haziran günü belirlenlenmişti. İtalya’nın kura çekimiyle C grubunda Türkiye, Hollanda ve Dominik Cumhuriyeti ile yarışacağının belirlenmesinin ardından takım kaptanı Anna Danesi değerlendirmelerde bulundu. Anna Danesi, “En zorlu rakibimiz Türkiye” dedi.

2024 Paris Olimpiyatları’nda Türkiye ile aynı grupta bulunan İtalya Kaptanı Anna Danesi kura sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

“Kura sonucu ne olursa olsun, bugün kiminle karşılaşırsak karşılaşalım sonuç aynı olurdu. Çünkü Olimpiyatlar’da, eğer finale ulaşmak istiyorsanız, herkesi yenmeniz gerekir. Kesinlikle en zorlu rakibimiz Türkiye ama Dominik Cumhuriyeti ve Hollanda’yı da küçümsemiyoruz. Genel olarak artık Paris’e gidip bu önemli yarışta oynamaya başlamak için büyük bir istek var.

Kura bize dengeli gruplar verdi; A grubunda kesinlikle pek çok ilginç mücadele olacak. Ancak dikkatli olmamız gerekiyor çünkü genel olarak sahada yalnızca bir kez değerlendirme yapabiliyoruz. Olimpiyatlar’da oraya nasıl vardığınız sadece fiziksel ve teknik açıdan değil aynı zamanda zihinsel açıdan da önemli. O halde ilk aşamada Sırbistan’ın A grubunda olmasından dolayı belki de onlarla turnuvanın daha ileri bir aşamasında karşılaşacağız. Ancak şimdi Paris için iyi bir sınav olan VNL Finalleri’ne odaklanmamız gerekiyor.”

Anna Danesi aynı zamanda ABD ile oynayacakları VNL 2024 çeyrek final maçı hakkında konuştu:

“Bir haftadan az bir süre önce mağlup ettiğimiz ABD ile karşılaşacağız. Aynı rakiple bu kadar kısa bir süre sonra tekrar karşılaşmak her zaman garip olur çünkü bize karşı kaybettikten sonra Amerikalılar, Japonya’ya karşı harika bir performans gösterdiler. Kendi açımızdan her şeyimizle oynamalıyız ve Fukuoka’daki maçta yaptıklarımızı tekrarlamaya çalışmalıyız.”

Anna Danesi En zorlu rakibimiz Türkiye1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir