Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Anna Danesi:

Anna Danesi: “Umudum, bu maçı tersine çevirip Olimpiyat finalinde oynamak”

2024 Milletler Ligi’nin 2. haftasında 1 Haziran 2024 saat 07.30’da İtalya, Brezilya’ya  26-24, 25-27, 18-25, 25-19, 15-10’luk set skorlarıyla 3-2 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından başantrenör Julio Velasco ve kaptan Anna Danesi maçı değerlendirdi. Kaptan Anna Danesi, “Umudum, bu maçı tersine çevirip Olimpiyat finalinde oynamak” dedi.

Anna Danesi Umudum, bu maçı tersine çevirip Olimpiyat finalinde oynamak1

İtalya başantrenörü Julio Velasco, 3-2’lik yenilgiyi şöyle değerlendirdi:

“Farklı anların yaşandığı bir maçtı, Polonya maçı gibi kötü başladık ve ardından yine 26-24 seti kaybettik. Brezilya’yı geçmeyi başardık ama sonunda onlar daha iyi performans gösterdiler, ardından ikinci ve üçüncü setlerde iyi oynadık ve onları zorladık. Dördüncü sette, zorlu bir başlangıcın ardından 17-14 öne geçtik ama sonrasında Brezilya karşılık verdi ve bizim açımızdan hatalar ve kötü oynanan kontra ataklar  nedeniyle geriye düştük. Takımın bir çukura düşmesi karar setinde de bizi etkiledi.

Kazandığımız setlerde servis karşılama yüzdesi çok iyiydi, diğer anlarda onların servislerinde sıkıntı yaşadık, dışarı çıkan toplarda da sorunlar yaşadık, blokları hücum etmemizi engelledi.

Yaklaşık bir buçuk haftadır birlikte çalışan bir takımız, en iyi takımlardan biri olan Brezilya’ya 3-2 yenildik ve bu maçlar bize geliştirmemiz gereken yerler konusunda geri bildirim vermesi gereken maçlar. Bizden üstün olan takımların seviyesine ulaşmak ve belki daha sonra onları VNL finallerinde ve Olimpiyatlar’da yenmek için bu maçlardan ders çıkarmalıyız.

Çin’in özelliklerini göz önüne aldığımızda bambaşka bir karşılaşma bizi bekliyor. Elimizden geldiğince iyi hazırlanmalı ve hızla toparlanmaya çalışmalıyız.”

Anna Danesi Umudum, bu maçı tersine çevirip Olimpiyat finalinde oynamak3

“Umudum, bu maçı tersine çevirip Olimpiyat finalinde oynamak”

İtalya takım kaptanı Anna Danesi maçın ardından şöyle konuştu:

“Sonuç ne olursa olsun bence yine de harika bir maçtı. Her iki takımın da hâlâ hazırlık aşamasında olduğunu görebilirsiniz. Umudum, bu maçı sonucu tersine döndürerek Olimpiyat finalinde oynayabilmek. Bugün iyi şeyler gösterdik, bazı alanlarda eksik olabiliriz ama bunları çok iyi bir şekilde düzeltebileceğimize inanıyorum.

Dördüncü setle ilgili biraz pişmanlık hissediyorum. Beş servis kaçırdık ve oradan toparlanmanın zor olduğu zaten aşikar. İlk sette bile biraz gergin başladık. Bundan sonraki maçlarda daha az hata yapmak bizim için önemli olacak.

Olumlu yönlerini de görmemiz gere. Güzel şeyler gösterdik, maçta zaman zaman hakimiyet kurduk. Beşinci sette kesinlikle daha iyisini yapabilirdik. Şimdi bazı şeyleri düzeltmek için çalışmamız gerekiyor ama genel olarak yaptıklarımızdan memnunum.

Yarın bizi çok önemli bir mücadele bekliyor, Çin güçlü bir takım ama şu anda bazı eksiklikleri var ve biz de onlardan faydalanmak zorundayız. Yüksek düzeydeki çaprazlarına güvenebilirler ve bu nedenle onları durdurmak ve aynı zamanda uzun ve güçlü orta oyuncularına karşı iyi çalışmamız önemli olacak.”

Anna Danesi Umudum, bu maçı tersine çevirip Olimpiyat finalinde oynamak2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir