Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Aydın, Alper Hamurcu İle Yoluna Devam Ediyor24

Aydın, Alper Hamurcu İle Yoluna Devam Ediyor

2023-2024 sezonunu 8 galibiyet, 18 mağlubiyet, 28 puan ile 10. sırada tamamlayan Sultanlar Ligi takımlarından Aydın Büyükşehir Belediyespor, son beş sezondur takımın başantrenörlüğünü yapan Alper Hamurcu ile üç yıllık sözleşme yeniledi.

Aydın, Alper Hamurcu İle Yoluna Devam Ediyor1

Aydın ekibi yaptığı sosyal medya paylaşımıyla, gelecek üç sezonunda Alper Hamurcu’nun Aydın Büyükşehir Belediyespor’daki başantrenörlük görevine devam edeceğini şu sözlerle açıkladı:

“2018 yılında başlayan Sultanlar Ligi yolculuğumuzun son beş sezonunda takımımızın başantrenörü olarak bizimle birlikte mücadele eden değerli antrenörümüz Alper Hamurcu ile 3 yıllık yeni bir anlaşma yapmış bulunmaktayız.”

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Polat Bora Mersin, Alper Hamurcu ile imzalanan üç senelik sözleşme ile ilgili şöyle konuştu:

”Kıymetli hocamız ile 5 sezondur birlik beraberlik içerisinde uyumlu bir şekilde çalıştık. Kendisine devam eden sözleşmesini uzatabileceğimizi ilettik. Sağ olsun kendisi de Aydın’da mutlu olduğunu, Aydın Büyükşehir Belediyespor ile geçtiğimiz ay yeni temeli atılan salonda Avrupa Kupası’nı kazanma hedefine ulaşmak için burada kalmak istediğini belirtti. Şehrimize ve taraftarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Alper Hamurcu Kariyeri

40 yaşındaki çalıştırıcı, 2007 yılında Türkiye Kadın Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak kariyerine başladı. 2009’dan 2015 yılına kadar Türkiye Erkek Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev yapan Alper Hamurcu, 2009-2010 sezonundan 2012-2013 sezonuna kadar Halkbank Ankara’da istatikçi olarak kariyerine devam etti. Eczacıbaşı ve Türkiye Kadın Milli Takımı’ndaki yardımcı antrenörlük görevine devam eden teknik adam, 2017-2018 sezonunda Nilüfer Belediyespor’da başantrenörlük yaptı. 2023 yılında Belçika Kadın Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak yer alan Hamurcu, 2019-2020 sezonundan beri Aydın Büyükşehir Belediyespor’u çalıştırıyor.

Aydın, Alper Hamurcu İle Yoluna Devam Ediyor2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir