Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Bartsch-Hackley Columbus Fury ile Geri Dönüyor24

Bartsch-Hackley Columbus Fury ile Geri Dönüyor

ABD’nin yeni profesyonel ligi Real Pro Volleyball Federation ekiplerinden Columbus Fury, ABD Milli Takımı ile Olimpiyat altın madalyası kazanan Michelle Bartsch-Hackley ve Karadağlı 16 yıllık profesyonel voleybolcu Nikoleta Perović’i kadrosuna kattı.

Bartsch-Hackley Columbus Fury ile Geri Dönüyor1

Michelle-Bartsch Hackley Real Pro Volleyball’da

Bartsch-Hackley, ABD Kadın Milli Takımı’nda yedi sezon geçirdi ve Amerika Birleşik Devletleri’ne kadınlar salon voleybolunda ilk altın madalyayı kazandıran tarihi 2020 Olimpiyatları kadrosunda yer aldı. Takım arkadaşı Jordan Larson ile birlikte turnuvanın En İyi Smaçör’ü seçildi. Ayrıca 2021’de ABD Milli Takımı ile FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde altın madalya kazandı ve turnuvanın MVP’si ve En İyi Smaçör’ü seçildi.

Milli takım deneyiminin yanında 37 yaşındaki smaçör Bartsch-Hackley; Porto Riko, Almanya, İtalya, Çin ve Türkiye’de 10 sezon profesyonel olarak forma giydi ve bu süre zarfında birçok turnuvada 13 şampiyonluk kazandı. Bartsch-Hackley, 2022 sezonundan sonra ABD’ye geri döndü ve 2023 baharında Ohio Kadın Voleybol Takımı’nın teknik kadrosuna katıldı. Kısa süre önce Bartsch-Hackley, koçluk ve danışmanlık alanlarındaki uzmanlığını Fury için kullanmaya karar verdi.

Columbus Fury’nin Porto Rikolu koçu Angel Pérez, Bartsch Hackley’nin takıma dahil olmasının ardından, “Michelle’in masaya ne koyduğunu herkes biliyor. Olimpiyat altın madalyası sahibi, dünyanın en iyi kulüpleriyle dünyanın en iyi liglerinde forma giymiş, Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmuş ve son 5-6 yıldır ABD Milli Takımı’nda görev almış bir isim. Kendisi kanıtlı bir şampiyon, voleybolu çok az insanın anladığı bir biçimde anlıyor ve bu genç gruba çok fazla deneyim getirecek. Reagan Cooper’ın, Jenaisya Moore’nin, Samantha Drechsel’in ve tüm genç orta oyuncularımızın gelişimine yardımcı olacak. Grubumuza harika bir katkı sağlayacak, tam ihtiyacımız olan pozisyonda bize derinlik katacak ve biz de harika şeyler bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Bartsch-Hackley Columbus Fury ile Geri Dönüyor2

Nikoleta Perović Real Pro Volleyball’da

Perović profesyonel kariyerine 2008 yılında henüz 14 yaşındayken ülkesi Karadağ’da ŽOK Luka Bar’da başladı. Karadağ’da geçirdiği beş sezonun ardından 29 yaşındaki pasör çaprazı; Norveç, Romanya, Almanya, Macaristan, Çin, Endonezya, Yunanistan, Türkiye ve İtalya’da forma giydi. Perović, en başarılı sezonunu 2018-19’da Swietelsky Békéscsabai RSE’de oynarken En Skorer, En İyi Çapraz ve En İyi Servis Atan Oyuncu seçildiği Macaristan’da geçirdi. Kariyeri boyunca birçok kulüple sekiz şampiyonluk elde etti ve ayrıca Avrupa Küçük Devletler Oyunları’nda Karadağ’ı temsil ederken iki altın madalya kazandı.

Başantrenör Pérez, “Nikoleta deneyimli bir uluslararası oyuncu. Farklı ülkelerde 10 yılı aşkın bir deneyim ile birlikte geliyor. Yapmaya çalıştığımız şeye uluslararası bir dokunuş katacak. Geçen yıl İtalya’da ve bu yıl Çin’de harika bir sezon geçirmiş büyük kollara sahip 6-4 bir çapraz. Bizimle birlikte olacağı için heyecanlıyız ve umarım bize Samantha Drechsel’i doğru yönlerde tamamlayacak bazı çözümler getirebilir.”

Bartsch-Hackley Columbus Fury ile Geri Dönüyor3

Bartsch-Hackley ve Perović’in kadrosuna dahil etmesinin ardından Fury, smaçör María Schlegel ve pasör çaprazı Ashley Wenz ile yollarını ayırmış durumda.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir