Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Basın Toplantısıyla Birlikte Giovanni Guidetti Resmen Ayrıldı

Basın Toplantısıyla Birlikte Giovanni Guidetti Resmen Ayrıldı

Giovanni Guidetti Dönemi Resmen Sona Erdi

Filenin Sultanları’nın Başantrenör’ü Giovanni Guidetti 25 Kasım 2022 saat 12.30’da gerçekleştirilen basın toplantısıyla birlikte resmen ayrılmış oldu. TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, basın önünde camiaya yakışır bir şekilde veda etmek istediğini belirterek, Guidetti’ye Türk voleyboluna olan katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

Yeni dönemde Filenin Sultanları’nın başına geçecek olan isim için çalışmaların sürdüğünü ve yakın zamanda açıklanacağı belirten Mehmet Akif Üstündağ, süreç üzerinde çalıştıklarını iletti. Toplantıyla birlikte Türkiye Voleybol Federasyonu başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi;Giovanni Guidetti ve Mehmet Akif Üstündağ

”Biliyorsunuz biz beş yıldır başantrenörlük görevi yapan Giovanni Guidetti ile göreve geldiği ilk gün böyle bir basın toplantısı gerçekleştirmiştik. İçimizden biri olduğunu söylemiştik. Aynı zamanda kendisi bizim eniştemiz. Türk Milli Takımı’ndaki görevine beş yıl önce başladı. Çok önemli katkılar yaptı. Çok önemli hizmetler verdi. Son Dünya Şampiyonası sonrası da kendisiyle bir araya geldiğimizde karşılıklı olarak ayrılma kararı aldık. Guidetti’ye Milli Takım bazında vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine VakıfBank’ta başarılar diliyorum. Bunun örnek teşkil edeceğini düşündüğümüz için böyle bir veda düşündük. Yine beraberiz. Kendisinden her konuda yardım almaya devam edeceğiz.”

Filenin Sultanları’nın eski Başantrenör’ü Giovanni Guidetti ise şu sözleri ile toplantıyı tamamladı;

”Bu işe başladığımda Türkiye’nin bana verdiklerini geri vermek istedim. 15 yıldır Türkiye’deyim. Benim de bir yanım artık Türk. Dolayısıyla son beş yıl içerisinde yaptığımız çalışmalardan dolayı gurur duyuyorum. Çalışmaya başladığımızda Türkiye, on beşinci sıradaydı. Şu anda yedinci sıraya kadar gelmiş durumda. Bu harika bir durum. Türkiye’nin bana verdiklerini ben de geriye verdim. Paris 2024’te madalya kazanabileceğimizi düşünüyorum. Bu dönem için herkese çok teşekkür ediyorum. İki gün önce Bitlis’ten bana bir çocuğumuz mesaj attı. ‘Milli Takım başantrenörlüğünden ayrıldığınız için üzgünüm ama bize daha çok vakit ayıracağınız için de çok mutluyum’ dedi. Burada olduğum için çok mutluyum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir