Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Beşiktaş Ayos'tan İki Yeni Transfer: Olivia Rozanski, Gabriela Orvosova24

Beşiktaş Ayos’tan İki Yeni Transfer: Olivia Rozanski, Gabriela Orvosova

Beşiktaş Ayos, gelecek sezon için Polonyalı smaçör Olivia Rozanski ve Çek pasör çaprazı Gabriela Orvosova’yı kadrosuna kattı. Mehmet Sevinç ve Alper Erdoğuş’un Bir+Bir Spor’da yaptığı açıklamalara göre 2023-2024 sezonunun başından beri İtalya’da Bergamo forması giyen 26 yaşındaki Rozanski ve 2022-2023 sezonundan beri Polonya’da Rzeszow forması giyen Orvosova, önümüzdeki sezonunda Beşiktaş forması giyecek.

Olivia Rozanski Kariyeri

1.84 boyundaki Polonyalı smaçör, voleybol serüvenine Fransa’da Albi Volley ile başladı. Ardından Polonya Ligi’nde SMS PZPS Szczyrk, BKS Stal Bielsko-Biala ve IL Capital Legionovia Legionowo’da mücadele eden Rozanski, 2022-2023 sezonunda Serie A1 takımlarından Reale Mutua Fenera Chieri’ye transfer oldu. Sezon başından beri Bergamo forması giyen Polonyalı smaçör, gelecek sezonda Beşiktaş Ayos için mücadele edecek.

26 yaşındaki voleybolcu 2021-2022 sezonunda Legionowo ile Polonya Kupası ikinciliği ve 2022-2023 sezonunda Chieri ile Challange Kupası şampiyonluğu elde etti. Polonya Milli Takımı’nda da görev alan Olivia Rozanski, 2023 Milletler Ligi’nde bronz madalya mutluluğu yaşadı.

Beşiktaş Ayos'tan İki Yeni Transfer: Olivia Rozanski, Gabriela Orvosova1

Beşiktaş Ayos'tan İki Yeni Transfer: Olivia Rozanski, Gabriela Orvosova3

Gabriela Orvosova Kariyeri

23 yaşındaki Çek pasör çaprazı, kariyerine Çek Cumhuriyeti’nde VK UP Olomouc ile başladı. 2020-2021 sezonunda Polonya Ligi Tauron Liga’ya BKS BOSTIK Bielsko-Biala ile transfer olan Orvosova, 2022-2023 sezonunda PGE Rysice Rzeszow ile yoluna devam etti. 1.91 boyundaki oyuncunun gelecek sezonda Beşiktaş Ayos forması giymesi bekleniyor.

Gabriela Orvosova, Olomouc’da üç Çek Kup Kupası şampiyonluğu ve bir Çek Ligi şampiyonluğu mutluluğu yaşadı. Aynı zamanda genç oyuncu 2022-2023 sezonunda Rzeszow ile Tauron Liga ikinciliği, Polonya Kupası üçüncülüğü ve Polonya Süper Kupası şampiyonluğu kazandı. Aynı zamanda Çekya Milli Takımı’nda forma giyen pasör çaprazı, 2019 yılında FIVB Challanger Kupası’nda gümüş madalya elde etti.

Beşiktaş Ayos'tan İki Yeni Transfer: Olivia Rozanski, Gabriela Orvosova2

Kaynak: Bir+Bir Spor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir