Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Bruninha Doping Cezasından Sonra ilk Defa Konuştu

Itambe/Minas’ta Neden Doping Aldı? Bruninha: ‘’Hataydı’’

Bruninha 2019 Şubat ayında doping testinde yasaklı bir madde tespit edildikten sonra ceza almıştı. 3 yılın sonunda cezası bitince ilk kez konuşan Brezilyalı pasör Bruna Rocha Costa; doping almanın yanlış olduğunu ve pişman olduğunu belirtti.

Bruninha

Dopingin bir mazereti olmadığını ve her yönden yanlış olduğunu söyleyen 1995 doğumlu pasör, doping konusunda her zaman çok net olduğunu, herkesin kariyerinden şüphe etmekte özgür ama asla karakterinden şüphe etmeyeceklerinden emin olduğunu belirtti. Hem kulübüne (Fluminense FC) hem de ailesine her zaman dürüst ve açık olduğunu söyledi.

Bruninha: ‘’Neleri Başardığımdan ve Nereye Geldiğimden Şüphe Edilebilir’’ Ancak…

‘’Neleri başardığımdan ve nereye geldiğimden şüphe edilebilir ancak karakterimden, dürüstlüğümden ve pasörlüğümden asla’’ diyerek amacının süper sporcu olmak değil iyileşmek olduğunu yineledi. Aralık 2021’de neredeyse tüm dünyayı iyice saran korona virüsün Rio’daki kulübünü de tamamiyle etkisi altına aldığını bu yüzden performansını da oldukça kaybettiğini, iyileşemediği için ise süper sporcu olmak için değil sadece iyileşmek için bir gün boyunca bir ilaç kullanıp ertesi gün de kullanmadığını söyledi. Ancak ertesi gün Fluminense’de doping testine çağırıldı.

Bruninha genel olarak doping almanın mazereti olmadığını, sadece önceki performansına dönmek için bir an önce iyileşmek amacıyla aldığını ifade etti. Hastalıkla 40 derece ateşle yatakta mücadele ettiğini ama yine de bunun bir sporcu için mazeret olmadığını kabul etti.

Verdiği röportajda son olarak uzaklaştırma sırasında pasörü olduğu kulüp olan Fluminense’den aldığı destek için de teşekkür etti. Başkanın, teknik komitenin ve tüm kurul üyelerinin ailesi gibi davrandığını ve davayla yakından ilgilendiğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir