Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Chieri '76, Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor24

Chieri ’76, Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor

Reale Mutua Fenera Chieri ’76, CEV Cup’ın ikinci ayağı ile Scudetto Play-Offları arasındaki sezonun en önemli etkinliklerini beklerken, Giulio Bregoli’nin takımı oyuncularıyla sözleşme yenilemek için transfer pazarında yoğun bir şekilde çalışıyor. Takımın Sportif Direktör’ü Max Gallo “Devrim yok, geri adım yok” dedi, ancak yine de birçok değişiklik olacak; özellikle de başlangıç ​​kadrosunda. Hem Kaja Grobelna hem de Ofelia Malinov takıma veda ediyor: Belçikalı pasör çaprazı, mavi-beyazlılarla geçirdiği 5 sezonun ardından hangi takıma transfer olacağı henüz bilinmese de kariyerine Japonya V.League’de devam etmek istiyor. 

Chieri '76, Transfer Çalışmalarına Devam ediyor2

Ofelia Malinov’un Yeni Takımı Fenerbahçe Opet Olabilir

Pasörün yeni takımı şimdilik büyük bir sır olsa da İtalyan takımlarının zaten dolu olması nedeniyle Türkiye’ye olası bir transfer söylentisi bir süredir konuşuluyordu: Bu, pasör arayan takımlar arasındaki Fenerbahçe gibi üst düzey bir takım da olabilir. Chieri’nin diğer pasörü Rachele Morello’ya da yurt dışından ve Chieri’nin CEV Cup’daki rakibi Levallois Paris’ten teklif var. Onun yerine ise Türkiye’de VakıfBank’la pek de olumlu olmayan bir deneyimin ardından Hollanda Milli Takımı’nın yetenekli pasörü Sarah Van Aalen gelecek.

Chieri '76, Transfer Çalışmalarına Devam ediyor2

Alman Orta Oyuncu Camilla Weitzel, Vallefoglia Yolcusu

Takımın orta oyuncu kadrosu, Katerina Zakchaiou ve Anna Gray’in sözleşme yenilemesi ve Vallefoglia‘ya gidecek gibi görünen Camilla Weitzel’in yerine Volero Le Cannet’ten Rus Anastasia Lyashko’nun gelmesiyle zaten güçlendirilmiş olduğunu söylesek de, Madison Kingdon’ın ABD’nin yeni ligi LOVB’ye transferinin ardından pasör çaprazı ve smaçör mevkilerinde yapılması gereken işler olduğunu belirtmeliyiz. Takım, onun yerine Igor Gorgonzola Novara’dan Anne Buijs (ancak onu Pinerolo takip ediyor) ile ilgileniyor ve aynı zamanda başka takımlardan teklifler alan Avery Skinner’ı da takımda tutmak istiyor. Fakat şunu kesinlikle söyleyebiliriz ki, Loveth Omoruyi ve Ilaria Spirito Chieri ile devam edecek.

Chieri '76, Transfer Çalışmalarına Devam ediyor3

Chieri '76, Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor4

Kaynak: Volley News, Alessandro Garotta

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir