Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Cristina Chirichella ''Milli takımdan davet almayınca üzüldüm.''

Cristina Chirichella: ”Milli takımdan davet almayınca üzüldüm.”

”Milli takımdan davet almayınca üzüldüm.” diyen İtalyan voleybolcu Cristina Chirichella: tartışmalara yorum getirmekten kaçındığı ifade ediyor: ”İtalya’yı desteklemek yerine çok fazla olumsuz yorum var.”

Cristina Chirichella bu yıl, uzun yıllardır yüzlerce kez giydiği milli takım formasıyla oynamadı ancak Tuttosport’un röportaj yaptığı Novara’nın Napolili gücü, 2023 yazında grubun bir parçası olamamanın hayal kırıklığını yaşattı.

Yeniden giymeyi denemek istediği mavi formaya olan büyük bağlılığını inkar etmedi. Cristina, büyük profesyonelliğini koruyarak tartışmaktan ve tartışmalardan uzak durdu.

İşte Torino spor gazetesinin yayınladığı röportajdan bazı alıntılar.

UYGUNLUK – ”Mavi forma için hazır olduğumu her zaman gösterdim. Önemli olan seçimleri kimin yaptığı, kiminle çalıştığım değil ve böyle olmaya da devam edecek…”

AŞK VE GÖZYAŞLARI – ”Milli takımı seviyorum, televizyondan takip ettim, başka türlüsü düşünülemezdi. Aldığımız sonuçtan dolayı üzüldüm ve biraz gözyaşı akıttım.”

DURMAYACAĞIM – “Avrupa Şampiyonası’nda yarışmamak benim planım değildi ama kararı kabul ediyorum. Ama durmayacağım Bir engel duvarının önünde, her zaman maksimumu hedeflemeye devam edeceğim, kendime ve bana birçok duygu yaşatan, kendimi adamaya karar verdiğim, sevdiğim spor olan voleybol için her zaman en iyiyi hedefleyeceğim. Hayat. Vazgeçmiyorum…”

KADRO DIŞI KALMA – “Er ya da geç bunun olması gerektiğini biliyordum. Tabii ki daha sonra olmasını umuyordum ama bazı şeyler olduğunda onlarla yüzleşiyorsunuz ve üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Kariyerimin hala çok uzun olacağını düşünüyorum. Bunu kanıtlamak istiyorum ve bunu Igor’la birlikte şampiyonada yüzde yüz vererek yapacağım…”

HER ZAMAN HAZIR – ”Milli takımım için her zaman hazır hissediyorum. Hala çok şey verebilirim. Hem teknik düzeyde, hem deneyim, hem de davranışsal düzeyde. Mavi formayı giymek büyük bir onur, bir ayrıcalık ve bu nedenle davet almadığımda üzüldüm.”

DAHA AZ YORUM VE DAHA ÇOK TEŞEKKÜR – ”Kendimi her tartışmadan ve tartışmaktan uzaklaştırdım. İtalya’yı destekliyorum ve bu sefer de öyle yaptım. İtalya’da oyuncuları, takımı ve İtalya’yı cesaretlendirmek yerine çok fazla olumsuz yorum yapıldığı için üzgünüm.”

BECERİLER – ”Bu seçimler, oynamak için sahaya çıkanların değil, çok özel roller üstlenen belirli kişilerin sorumluluğunda olmalıdır. Herkes kendi sorumluluğunu alıyor.”

OLİMPİYAT RÜYASI – ”Hiçbir zaman gitmedi. Bu şansı değerlendirmek için antrenman yapıyorum. Bunun zor olabileceğini biliyorum. Ama her şeyden önce kendimi, oyun tarzımı ve yaptığım işte başarılı olmaya devam etmeyi düşünüyorum.”

Kaynak: ivolleymagazine

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir