Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Çukurova Belediyespor’un Yeni Transferi Yasemin Güveli (1)

Çukurova Belediyespor’un Yeni Transferi: Yasemin Güveli

Çukurova Belediyespor’un ikinci yarının geri kalanı için Yasemin Güveli ile anlaştı. Vodafone Sultanlar Ligi 2023-2024 Sezonu’nun ilk yarısı 13 haftalık mücadelenin ardından sona erdi. İkinci yeni yarı 14. Hafta maçlarıyla 5 Ocak 2024 tarihinde başladı.

Eczacıbaşı Dynavit’te forma giyen milli orta oyuncu Yasemin Güveli bir süredir çalışmalarını takımından ayrı sürdürüyordu. Transfer dedikodularıyla son dönemde sık sık gündeme gelen genç orta oyuncu sezonun geri kalanını Adana ekibiyle tamamlayacak.

Yasemin Güveli Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’yle Anlaştı

Çukurova Belediyespor, sezonun ikinci yarısında, son olarak Muratpaşa Belediyesi Sigortashop forması giyen orta oyuncu Hanife Nur Özaydınlı ile anlaşmaya varmıştı.

2024’ün ve ikinci yarının ilk hafta maçları tamamlandıktan sonra, Vodafone Sultanlar Ligi 2023-2024 Sezonu’nun ortasında önemli bir transfer gerçekleşmiş oldu.

Yasemin Güveli’nin Kariyeri

Beşiktaş altyapısında voleybol serüveni başlayan 1999 doğumlu orta oyuncu, 2017-2018 Eczacıbaşı, 2018-2019 sezonunda Karayolları ardından 2019’dan itibaren yeniden Eczacıbaşı’nda forma giydi.

Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş, katıldığı YouTube Maçkolik kanalında, Kurşun Pas programında Nihan Cabbaroğlu’nun ”Yasemin Güveli’nin kadro dışı kalması hakkında çok fazla detay verilmedi. Gündemde ayrılık da konuşuluyor. Bu konu hakkındaki yorumlarınız neler?” sorusuna;

Ferhat Akbaş: ”Valla gündemde konuşulan ayrılıktan benim çok fazla haberim yok. Yasemin mental ve fiziksel olarak çok fazla hazır değildi bu sezon başından beri. Çok fazla çabalıyor, iyi niyetle çalışıyor. Herhangi bir problem ne kulüp ne de benim adıma onunla yok. Yalnız takıma yardım etmesi açısından yeterli seviyede değildi ve çok da oynama isteği vardı. Kısa vadede böyle bir çözüm bulduk. Hem o hem de kulüp adına daha faydalı bir ilerleme oluyor diye düşünüyorum. Bundan sonraki süreci hep beraber göreceğiz. Sürekli iletişim halindeyiz. Bu olaya bu kadar böyle negatif yaklaşmaya, bir şeyler aramaya çok fazla gerek yok. Özel sakladığımız bir şey yok.” cevabını vermişti.

Oyuncunun 2015’te başlayan voleybol serüveni, Adana ekibi Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’nde, sezon sonuna kadar imzalanan sözleşmesiyle devam ediyor.

Oyuncunun instagram profili için tıklayınız.

Çukurova Belediyespor’un Yeni Transferi Yasemin Güveli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir