Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Daniele Santarelli Conegliano İle Yoluna Devam Ediyor24

Daniele Santarelli Conegliano İle Yoluna Devam Ediyor

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Imoco Conegliano başantrenörü Daniele Santarelli, yeni sezonda Conegliano ile yoluna devam ediyor. 2017-2018 sezonundan beri İtalyan ekibinin başantrenörlüğünü yapan Santarelli, Conegliano ile bir yıllık sözleşme yeniledi.

10 Sezonda 24 Kupa

2015-2016 sezonundan 2016-2017 sezonuna kadar Conegliano’da yardımcı antrenörlük yapan İtalyan çalıştırıcı, 2017-2018 sezonunda ekipte başantrenör olarak görev almaya başladı. 8’i başantrenör olmak üzere 10 yıldır Imoco Conegliano’yu çalıştıran Santarelli, 2024-2025 sezonunda Conegliano’daki görevine devam edecek.

Daniele Santarelli Conegliano’daki 10 sezonluk yardımcı antrenörlük ve başantrenörlük görevinde; 7 İtalya Süper Kupası, 6 İtalya Kupası, 7 İtalya Ligi, 2 Kulüpler Dünya Şampiyonası ve 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu elde etti.

42 yaşındaki İtalyan çalıştırıcı Conegliano ile sözleşme yenilemesi hakkında şöyle konuştu:

“Eğer yıllar önce bana 8 yılı başantrenör olmak üzere 10 yıl boyunca aynı kulüpte olacağımı ve kulüple, taraftarla, ekiple, oyuncularla son yıllarda yaptıklarımızı yapacağımızı söyleselerdi buna inanmazdım. Bunun yerine genç yaşına ve deneyimsizliğine rağmen kendisine güvenen bir kulüpte yer alacak kadar şanslı olan bir antrenörün hikayesini anlatmak için buradayım.

Şimdi güzel anları paylaştığımız bir on yıl geçti. Bana inanmak isteyen sağlam bir kulüp ve bitmemiş tarihi bir yolculukta bizi takip eden ve destekleyen bu yer için birlikte olağanüstü bir şey başardık. Hala buradayım ve kulüple birlikte İtalya ve Avrupa’da uzun süreler mücadele edip elimizden gelenin en iyisini yaparak evimize daha fazla kupa getirebileceğimize inanıyoruz. Pek çok zorluğu içinde barındıran yeni bir sayfa açıyoruz ama bu seviyedeki bir kulüp, olağanüstü bir ekip, sahadaki şampiyonlar ve İtalya’nın bir numaralı seyircisiyle hikayemize devam etmek için hala yüksekleri hedefleyebiliriz. Kulübe ve tüm taraftarlara güvenleri, sevgileri ve gelecek sezon için Palaverde’mizde beni görevlendirdikleri için teşekkür ediyorum!”

Daniele Santarelli Conegliano İle Yoluna Devam Ediyor1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir