Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Dünya Şampiyonası Sonrası FIVB Dünya Sıralaması Güncel

Dünya Şampiyonası Sonrası FIVB Dünya Sıralaması Güncellendi

FIVB Dünya Sıralaması 2022 Ekim İtibariyle Güncellendi

FIVB Dünya Sıralaması, 2022 Dünya Şampiyonası’nın ardından güncellendi. Filenin Sultanları uzun bir yaz dönemini tamamladı. Dünya Şampiyonası’na Çeyrek Final’de ABD’ye mağlup olarak veda eden Milli Takımımız’ın güncel sıralaması ortaya çıktı. Mayıs ayından VNL ile başlayan milli sezona 4. sırada girmiştik. Dünya Şampiyonası’nın bizim için sonlanmasının ardından güncel sıralamamız 7. sıraya geriledi. Geçen yıl VNL ile birlikte 3. sıraya kadar yükselmeyi başaran Filenin Sultanları, bu sezonu 7. sırada Japonya’nın arkasında tamamladı.

Filenin Sultanları FIVB Dünya Sıralaması – Dünya Şampiyonası Sonrası Güncel Hali

FIVB Dünya sıralaması güncellendi. VNL 2022’ye lider olarak başlayan ABD, çeyrek finallerde sırbistana kaybederek elenmişlerdi. Dünya Şampiyonası’nda da alt sıralarda bulunan takımlara kaybettikleri maçlarla birlikte 2 sıra geriye giderek liderliği kaybetti. VNL ile birlikte 3. sırada olan İtalya ise Dünya Şampiyonası’nda maç kaybetmeden Yarı Finale gelerek sıralamada liderliğe geçiş yaptı.

Filenin Sultanları 4. sırada başladığı turnuvayı 2. tur etabında Sırbistan ve ABD mağlubiyetleri ve Çeyrek Final’deki ABD mağlubiyetinin ardından 7. sıraya kadar gerileyerek tamamladı.

Dünya Şampiyonası Sonrası FIVB Dünya Sıralaması Güncellendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir