Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Ebrar Karakurt'lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup2024

Ebrar Karakurt’lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup

Milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt’un Rus Ligi’nde formasını giydiği Lokomotiv Kaliningrad, 4 Şubat 2024 tarihinde karşılaştığı Dinamo AkBars karşısında 3-1 mağlup geldi. 12 maçtır yenilmeyen Kaliningrad, AkBars karşısında 25-23, 25-19, 25-21 ve 25-23’lük set skorlarıyla mağlup gelerek galibiyet serisini bozdu.

Ebrar Karakurt'lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup4

Kaliningrad – AkBars Karşılaşmasının Ardından AkBars Smaçörlerinden Angelina Sperskaite, Kaliningrad Kaptanı Irina Filishtinskaia ve AkBars Başantrenörü Zoran Terzic Açıklamalarda Bulundu

Dinamo AkBars forması giyen 26 yaşındaki smaçör Angelina Sperskaite, “Bugünkü maçta Ebrar Karakurt’u durdurmayı nasıl başardınız?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Bildiğim kadarıyla hastaydı. Ebrar’ın kendi oyununu göstermediği çok açıktı ve eğer iyi olsaydı işimiz oldukça zor olurdu. Ama ne söyleyebilirim ki? Sonuçta biz kazandık ve bu mükemmel bir şey.”

Ebrar Karakurt'lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup1

Maçı değerlendiren bir başka isim de Kaliningrad kaptanı Irina Filishtinskaia’ydı. Lokomotiv Kaliningrad kaptanı, Ebrar Karakurt hakkında şöyle konuştu:

“Ebrar sabah antrenmanda dün gece hiç uyuyamadığını söyledi. Ebrar’ın kendini iyi hissetmediği anlar oldu, bu durum belki de performansını etkiledi. Omuzlarında büyük bir yük taşıyor, böyle bir maçın olması beklenen bir şeydi. Her zaman o kadar yüksek seviyelerde oynamak imkansız. Bir noktada düşüş yaşanacaktır.

Ebrar Karakurt'lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup2

Karşılaşmanın galibi Dinamo AkBars’ın Başantrenörü Zoran Terzic, maç sonrası Ebrar Karakurt ile ilgili konuştu. Başantrenör Zoran Terzic, “Bugünkü maçta ligin önceki maçlarına göre Ebrar Karakurt çok daha fazla manşet aldı. Bu sizin taktiğiniz miydi?” sorusuna; “Bir dizilişte servis karşılama pozisyonundaydı ve biz de onun hücum etmesini engellemeye çalışmak için servisi ona kullandık. Bazen bu taktik başarılı oldu, bazense olmadı.” cevabını verdi. “Sonuç olarak bugün Ebrar Karakurt’la başa çıkabildiniz mi?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Başa çıktığımızı söyleyebiliriz. Ama sadece bir oyuncuyu düşünerek oynamak zordur. Bugün Karakurt atak yaptığında savunmada çok iyiydik.”

Ebrar Karakurt'lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup3

Ebrar Karakurt'lu Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo AkBars Karşısında 3-1 Mağlup5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir