Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Eczacıbaşı Dynavit'in Serisini Imoco Conegliano Bozdu

Eczacıbaşı Dynavit’in Serisini Imoco Conegliano Bozdu

Eczacıbaşı Dynavit 1-3 Imoco Conegliano

Eczacıbaşı Dynavit’in serisini, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Imoco Conegliano 3-1 kazanarak bozdu. 16 Aralık 2022 Çarşamba saat 16.00’da İtalya ekiplerinden Imoco Conegliano ile karşılaşan Eczacıbaşı Dynavit, 15 maç sonra kaybederek serisini sonlandırmış oldu. TRT Spor ekranlarında canlı olarak yayınlanan ve Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Eczacıbaşı Dynavit – Imoco Coneglianomücadelesini 18-25, 25-21, 22-25 ve 18-25’lik setlerle 3-1 kazanan taraf Imoco Conegliano oldu. Bu maçı kaybetmesiyle birlikte Eczacıbaşı Dynavit, Yarı Final’de bir diğer temsilcimiz VakıfBank ile karşı karşıya gelecek. Eczacıbaşı Dynavit’in serisinin bozulmasıyla birlikte, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın Yarı Final’ine bir Türk derbisi ev sahipliği yapacak. 

VakıfBank-Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası Yarı Final mücadelesi TRT Spor Yıldız’dan canlı olarak yayınlanacak.

16 Aralık 2022 Çarşamba saat 16.00’da başlayan Eczacıbaşı Dynavit – Imoco Coneglianokarşılaşmasının en skorer oyuncusu 26 sayı ile Isabelle Haak olurken, Tijana Boskovic ise 22 sayı ile tamamladı.

Maçın ardından Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş şunları söyledi; ”Yarı Final’de rakibin kim olduğuna bakmadan yine sahaya kazanmak için çıkacağız. Finalde Imoco Conegliano’dan rövanşı almak istiyoruz, buna inanıyoruz.”

Eczacıbaşı Dynavit – Imoco Conegliano FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası 16 Aralık 2022 İstatistikleriEczacıbaşı Dynavit – Imoco Conegliano FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası 16 Aralık 2022 İstatistikleri

Eczacıbaşı Dynavit'in Serisini Imoco Conegliano Bozdu 16 Aralık 2022

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir