Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Eczacıbaşı Galibiyet Serisini THY ile 15 Maça Çıkarttı

Eczacıbaşı Galibiyet Serisini THY ile 15 Maça Çıkarttı

Türk Hava Yolları 1-3 Eczacıbaşı Dynavit

Eczacıbaşı galibiyet serisi Türk Hava Yolları deplasmanında da sürdürmeyi başardı. Haftanın en iyi maçını ortaya koyan Türk Hava Yolları ve Eczacıbaşı Dynavit, 5 setlik x saat x dakika süren mücadeleyi kazanan tarafta yenilgisiz liderliği koruyan Eczacıbaşı Dynavit yer aldı. misli.com Sultanlar Ligi’nde 15. hafta maçı için Türk Hava Yolları deplasmanında olan Eczacıbaşı, ilk defa puan kaybetti ama serisini bozdurmadı. 30-32, 29-27, 25-22, 21-25 ve 13-15’lik setlerin ardından 2-1 geriye düştüğü maçı tie break setinde 3-2 kazanarak namağlup liderliğini devam ettirdi.

Tijana Boskovic 34 sayı ile maçın en skorer oyuncusu oldu. Türk Hava Yollarında ise Madison Kingdon 32 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olmayı başardı.

21 Ocak 2023 saat 17.00’de başlayan haftanın maçı TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı olarak yayınlandı. 30-32’lik ilk set ile maça dair net bir duruş ortaya koyan Türk Hava Yolları ve Eczacıbaşı Dynavit seyir zevki çok yüksek bir maç çıkarttı. 15’te 15 galibiyet ile haftayı tamamlayan Eczacıbaşı ligdeki puanını 44’e çıkarttı. Galibiyet sayıları Galatasaray ile eşitlenen Türk Hava Yolları puanını 30’a çıkarttı fakat haftayı galibiyetle tamamlayan Galatasaray’ın gerisine düştü.

Haftanın en çekişmeli maçlarından birini ortaya koyan ve galibiyetle ayrılmayı başaran Eczacıbaşı galibiyet serisini devam ettirerek 15. haftayı tamamladı. 16. haftada ise 28 Ocak 15.00’te Nilüfer Belediyespor deplasmanında olacak. Türk Hava Yolları 1 puan ile tamamladığı haftanın ardından 28 Ocak 14.00’te Kuzeyboru’ya konuk olacak.

Maç öncesinde Kiera Van Ryk’ın Eczacıbaşı Dynavit maçıyla ilgili şunları söylemişti;

Eczacıbaşı Galibiyet Serisini THY ile 15 Maç

”Çok zor bir karşılaşma olacak. Rakibimiz bu sezon iyi bir sezon geçiriyor. Ligde geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Aydın B.Şehir Bld. maçındaki hatalarımızdan ders çıkararak bu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlandık. Sahada takım halinde mücadele ettiğimizde, iyi bir voleybol sergilediğimizde ne kadar güçlü bir takım olacağımızı biliyoruz. Ligin ilk yarısında rakibimize karşı kaybetmiştik ama onlara karşı sahada iyi bir oyun ortaya koymuştuk. Bunun bilincinde mücadele etmeliyiz. Hedefimiz takım halinde iyi bir mücadele ortaya koyarak karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak.”

Türk Hava Yolları – Eczacıbaşı Dynavit 21 Ocak 2023 Sultanlar Ligi 15. Hafta İstatistikleri

Eczacıbaşı galibiyet serisini Türk Hava Yolları’nı karşısında da devam ettirmeyi başardı. İlk defa puan kaybetse bile 5 setlik maçın galip tarafında yer aldı. Türk Hava Yolları – Eczacıbaşı Dynavit 21 Ocak 2023 Sultanlar Ligi 15. Hafta İstatistikleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir