Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi’nde Dördüncü Galibiyetini Aldı

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi’nde dördüncü galibiyetini aldı. Eczacıbaşı Dynavit, 2024 Şampiyonlar Ligi’nde beşinci maçında Vasas Obuda Budapest ile karşı karşıya geldi. 3-1’lik skor ile temsilcimiz, Vasas Obuda karşısında galip gelmeyi başardı. Eczacıbaşı Dynavit, 2023-2024 sezonunda Avrupa serüvenine kendi evinde yine Vasas Obuda Budapest’e mücadelesiyle başlamıştı.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde B Grubunda yer alan Eczacıbaşı Dynavit, beşinci maçında deplasmanda Macaristan temsilcisi Vasas Obuda karşısında mücadele etti. Vasas Obuda’nın ÉRD Aréna Budapest’de 10 Ocak Çarşamba günü ev sahipliği yaptığı mücadele saat 21.00’de başladı.

Tigers lakaplı temsilcimiz, Vasas Obuda’nın yanı sıra Bulgaristan’dan Maritza Plovdiv ve İtalya’dan  Savino Del Bene Scandicci ile aynı grupta yer alıyor. İlk maçında Vasas Obuda’yı evinde 3-0 yenen Eczacıbaşı, ikinci maçında deplasman mücadelesinde Maritza Plovdiv’e karşı yine 3-0 galip gelmeyi başarmıştı.

Temsilcimizin Şampiyonlar Ligi’ndeki üçüncü maçında karşılaştığı Savino Del Bene Scandicci’ye 3-1 skor ile kaybettiği maç; 25-14, 25-27, 27-25, ve 25-23’lik setlerle tamamlanmıştı. Scandicci maçı ile ilk yenilgisini alan Eczacıbaşı, dördüncü maçında Bulgaristan ekibi Maritza Plovdiv’e karşı evinde 3-0 galip gelmişti.

Organizasyonda 2014-15 sezonunda şampiyon olan Eczacıbaşı İstanbul, ilk Türk takımı olarak dereceyi 1979-80’de ikincilikle aldı. Turnuvada son olarak alınan derece de geçtiğimiz 2022-23 sezonunda, yine ikincilik ile geldi. Ayrıca; 1999-00 ve 2016-17 sezonlarında da üçüncülükleri bulunuyor.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasının ardından 5 grup lideri doğrudan çeyrek finale yükselecek. Grup ikincileri ve en iyi grup üçüncüsü son 8’e kalabilmek için play-off oynayacak. Diğer grup üçüncüleri yoluna CEV Cup’ta devam edecek.

ECZACIBAŞI DYNAVİT: Voronkova, Jack-Kısal, Naz, Gray, Stevanovic, Boskovic, Simge (L) (Hande, Yaprak, Elif)

VASAS OBUDA: Fricova, Gyimes-Capet, Bannister, Sillah, Abdulazimova, Buket, Juhar (L) (Toth, Szalai (L), Török, Papp, Eröss)

Maç Sonucu: Vasas Obuda Budapest 1-3 Eczacıbaşı Dynavit
Setler: 15-25, 16-25, 25-20, 22-25
Süre: 21′, 27′, 28′, 29′
Hakemler: Aleksandar PETROVIC (Sırbistan), Agnieszka MICHLIC (Polonya)
Salon: ÉRD Aréna Budapest

Maçın istatistik kağıdı için tıklayınız.

Daha fazla maç fotoğrafı için tıklayınız.

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi'nde Dördüncü Galibiyetini Aldı1

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi'nde Dördüncü Galibiyetini Aldı2

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi'nde Dördüncü Galibiyetini Aldı3

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi'nde Dördüncü Galibiyetini Aldı4

Eczacıbaşı, Şampiyonlar Ligi'nde Dördüncü Galibiyetini Aldı5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir