Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Eczacıbaşı'ndan Galibiyet Sonrası Röportajlar

Eczacıbaşı’ndan Galibiyet Sonrası Röportajlar

Eczacıbaşı Dynavit, Çin’in ev sahipliğinde düzenlenen 2023 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda ikinci maçını da galibiyetle tamamladı. 15 Aralık Cuma günü 14:30’da başlayan karşılaşma 68 dakika sürdü. 3-0 net bir şekilde galip gelerek yarı finale çıkmayı garantileyen turuncu beyazlıların rakibi, Brezilya ekibi Dentil Praia Clube oldu. Temsilcimiz, A Grubu mücadelesinde ev sahibi Tianjin Bohai Bank’ı set vermeden mağlup etmeyi başardı ve grubu lider tamamladı.

Maçın ardından Eczacıbaşı başantrenörü Ferhat Akbaş, oyuncuları Irina Voronkova ve Sinead Jack Kısal kulüp mikrofonuna konuştu.

Eczacıbaşı'ndan Galibiyet Sonrası Röportajlar 2023

Eczacıbaşı Başantrenörü Ferhat Akbaş: ”Her zaman olduğu gibi yine adım adım.”

Çin takımı iyi bir takım. Farklı koçları olan bir takım. Biz de buna çok dikkat ederek çalıştık. Özellikle ilk ve üçüncü set çok kontrolümüz altındaydılar, onların hücum yüzdelerini aşağıya düşürebildik. Genel olarak oyundan memnunuz. Ciddi bir atmosferde, iyi bir atmosferde güzel bir mücadele ile özellikle ikinci set oyun ve sayılar birbirine çok yakınken iyi bir mücadele ile kazanmayı bildik. Tabii, şimdi önümüzde yarı final maçı var. Her zaman olduğu gibi yine adım adım sadece yarı finale odaklanarak iyi bir maç çıkarmak istiyoruz.” dedi.

Eczacıbaşı Smaçörü Irina Voronkova: ”Haydi, sizinle birlikte burda çok iyi turnuva geçirelim.”

Bugün burda çok fazla insan vardı ve biz çok mutlu olduk. 20 kişilik bir fan grubumuz var burda. Bizimle birlikte oldukları ve burda Türkiye’de gibi hissettirdikleri için çok mutluyuz. Çok teşekkürler. Biliyoruz herkes bizi izliyor. Orda televizyonda izleyenlere çok selam söylüyoruz, çok teşekkürler. 2 gün boyunca önemli oyunlar oynayacağız. Sizden daha fazla enerji bekliyoruz. Takımıma ve antrenörlerime çok teşekkür ediyorum. Çok güzel oyun oynadık. Kalitemizi gösterdik. Tabii ki hatalar vardı ama birazcık daha çalışacağız. Her gün daha iyi olacağız. Haydi, sizinle birlikte burda çok iyi turnuva geçirelim.

Eczacıbaşı Orta Oyuncusu Sinead Jack-Kısal: ”Herkesle gurur duyuyorum.”

Öncelikle takım arkadaşlarımı ve teknik ekibi tebrik etmek istiyorum. Bugün kazanmayı gerçekten hak ettiğimizi düşünüyorum. Gerçekten çok çalıştık ve işler ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın bir arada kaldık. Bunun için gerçekten herkesle gurur duyuyorum.

Maçın ayrıntıları için tıklayınız.

Maç fotoğrafları için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir