Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Yasemin Güveli

Eczacıbaşı’nın Orta Oyuncusu Yasemin Güveli Geri Dönüyor

Eczacıbaşı Dynavit’in Orta Oyuncusu Yasemin Güveli Parkelere Geri DönüyorYasemin Güveli

Eczacıbaşı’nın orta oyuncusu Yasemin Güveli yeni sezona hazırlanıyor. 28 Eylül 2021’de Mert Grup Sigorta ile oynanan karşılaşmada talihsiz bir sakatlık yaşayan Güveli, 2022/23 sezonunda kadroda yeniden yer alacak.

Kulüpleri bünyesinde yaptıkları röportajda hislerini ”Kendimi son zamanlarda oldukça iyi hissediyorum. Geride bıraktığımız sezondan bu yana, yaptığım antrenmanlarla birlikte hedefime daha da yaklaştığımı görebiliyorum. Yeni sezonla ilgili hedeflerim var ve bunlara ulaşabilmek için oldukça çabalıyorum. Koymuş olduğum hedefe yaklaştığımı düşünmek her geçen gün daha da iyi hissetmeme sebep oluyor.” şeklinde dile getirdi.

twitter FT1vZZzWYAAddY3 twitter FT1vZZzWQAEf4sZ Arkadaşlarının formunu yakalayabilmek ve eski rutinine geri dönebilmek için her gün neredeyse antrenörleriyle birlikte çift ve çeşitli antrenman yaptığını, sakatlığı sürecinde mental olarak zorlandığını ama kulübü ve ailesinden gördüğü destekle yeni sezona; ”Hiçbir şey bitmedi, daha yeni başlıyoruz.” diyerek iddialı bir geri dönüş yapacağını ayrıca, sakatlığı sürecinde tribündeki taraftar desteği ile ilgili de ”Onlar bana güç veriyor, desteklerini bir dakika bile eksik hissetmedim, tribünde benim sevdiğim şarkıları açıp, oynamasam bile benim posterlerimi yaptıkları zamanları gördüm. Bunlar beni çok mutlu ederek, sevildiğimi hissettiriyor. Sahaya dönebilmem için ekstradan bir neden veriyor diyebilirim. Oynamasam bile beni unutmadıklarını takımın bir parçası olduğumu hissettiriyorlar. Oynamaya başladıktan sonra neler olacağını oldukça merak ediyorum. Farklı bir atmosfer yaşayacağımdan eminim.” diyerek düşüncelerini belirtti.

”Twitter benim motivasyon kaynağım”

Sakatlandıktan sonra Twitter’daki takipçilerinden oldukça çok destek mesajı aldığını söyleyen Güveli, özellikle Eczacıbaşı taraftarının yoğun desteğinden de bir hayli mutlu olduğunu dile getirdi.

”Şunun sözünü verebilirim ki eğer sakatlığımın ardından istediğim gibi dönebilirsem ve geçmiş sezonlarda sergilediğim performansın da üstüne koyabilirsem, almış olduğum “Block Buster” ödülünü tekrardan almak istiyorum ve performansımın üstüne koyarak devam etmek istiyorum.”twitter FT1vZZ0XoAA6evC twitter FT1vZZyWQAMSJzQÖnümüzdeki sezon için atak konusunda da oldukça ümitli ve Maja Ognjenovic gibi tecrübeli bir pasörle oynayacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Güveli, toparlanma sürecini ise şu sözlerle aktardı ”Mental olarak çok olgunlaştığımı ve güçlendiğimi hissediyorum. Bazı şeylerin değerinin bilinmesi için sakatlanmak gerekmiyor, önemli olan şu anda Eczacıbaşı forması giyiyorsak bundan mutlu olmalıyız. Sakatlık sürecimin bana kattığı en büyük artılardan biri de daha önemli konuların var olduğunun bilincinde olmak oldu. Bunu yaşamış bir sporcu olarak; o formayı bir sezon boyunca giyememe gerçeği de var. Takım arkadaşlarımın da bunun farkında olmasını sağlamaya ve yeri geldiği zaman onları motive ederek yol göstermeye çalıştım. Antrenmanlardan yakaladığım boş zamanlarımı kaliteli değerlendirmeye çalışarak, kendimi saha dışında da geliştirmeye çalışıyorum. Eski Yasemin telefonda arkadaşlarıyla çok fazla vaktini harcarken, yeni Yasemin piyano tuşlarıyla cebelleşiyor. baş antrenörümüz Ferhat Abi de şu anda Hırvatistan Milli Takımı’nda olmasına rağmen süreci en ince ayrıntısına kadar takip ediyor. Takımın ve kulübümün bana verdiği değerden ötürü çok mutluyum. Kulübümü zaten çok seven bir oyuncuyum, onlardan gördüğüm bu büyük destek sayesinde daha da bağlandım diyebilirim.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir