Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Eda Erdem, ABD'nin

Eda Erdem, ABD’nin “Uluslararası Cesur Kadınlar” Ödülüne Aday

Türkiye Milli Takım ve Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar, ABD’nin “Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülüne aday gösterildi. ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh’in ev sahipliği ile ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konukevi’nde yapılan resepsiyona ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Kaptan Eda Erdem Dündar katıldı.

Kaptan’ın kadınları güçlendirme konusunda büyük bir yol oynadığını belirten ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, “Aynı zamanda kendisi dünyanın en iyi voleybol takımının kaptanı. Böyle bir mevkide olmak kolay değil. Kaptan Eda Erdem, genç kadınlara zaman ayırıyor, onlara her şeyi başarabileceklerini gösteriyor. Bu ödül adına bizim açımızdan son derece doğal bir adaydı.” ifadelerini kullandı.

Eda Erdem, ABD'nin "Uluslararası Cesur Kadınlar" Ödülüne Aday1
Adem Kutucu

Eda Erdem: “Hayal edemediğim bir kariyer ve hayatı yaşıyorum”

Böyle bir ödüle aday gösterilmenin çok değerli olduğunu da vurgulayan Eda Erdem Dündar, ABD’nin “Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülüne aday gösterilmesi ile ilgili şöyle konuştu: “Çok güçlü, önemli, başarılı kadınların arasında ismimin geçmesi çok önemli. Bu adaylık çok fazla sorumluluk da ekliyor omuzlarıma ama bunun bilincindeyim. Yeni jenerasyona en iyi şekilde rol model olmaya çalışıyoruz. Her zaman söylerim, biz çok farklı karakterlerden kurulu rengarenk bir takımız. Ama konu bir amaç olduğu zaman bir olabilen, biz olabilen bir takımız. Takım arkadaşlarımla beraber çok güzel işler başarıyoruz. Takım arkadaşlarımın da bu ödüle aday gösterilmemde çok büyük emeği var. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Hayatımda yine unutamayacağım bir akşam oldu diyebilirim.

Geçmişe gidip bugünkü halimin bu şekilde olacağını hiçbir zaman düşünemezdim. Ama hayal etmekten vazgeçmedim. Heykelimin dikilmesi yıllardır konu olan bir şeydi, onun gerçekleşmiş olması inanılmaz bir duygu benim için. Her gün önünden geçtiğimde ‘Bu gerçek mi?’ diyorum. Tabii ki bunları hayal edemezdim ama çok şanslıyım. Hala kariyerim devam ederken böylesi bir değer görmek, buna sahip olabilmek benim için paha biçilemez. Çok mutlu ve gururluyum. Buradan tekrar kulübümüze ve güzel taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Hayal edemezdim ama şu anda hayal edemediğim bir kariyer ve hayatı yaşıyorum.”

Eda Erdem, ABD'nin "Uluslararası Cesur Kadınlar" Ödülüne Aday2

Dikilen heykelinin ardından gelecekte kendisinin filminin ya da belgeselinin çekilmesi düşünmenin onu nasıl hissettirdiği ile ilgili soru yöneltilen Eda Erdem, “İnanın bilmiyorum. Şu anda kariyerim devam ediyor. Yapılır mı, yapılmak istenir mi inanın bilmiyorum. Tabii ki böyle bir şeyin söz konusu olması bile beni heyecanlandırıyor. Kariyerim devam ediyor. Vücudum el verdiğince takımıma hizmet etmek istiyorum. Yakın gelecekte voleybol oynamak istiyorum. Sonrasında hep birlikte neler olacağını, hangi fırsatların önüme çıkacağını göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Eda Erdem ayrıca, her gün geçerken gördüğü heykeliyle henüz fotoğraf çekmediğini söyledi: “İlk gün haricinde heykelin önünde fotoğraf çekilmedim. Ama önünden geçerken insanları görünce ‘Şu insanları bir şaşırtsam mı?’ diyorum. Bir gün hava güzel olunca orada arabamı kenara çekip insanları şaşırtarak kendim de bir özçekim yapmak istiyorum, aklımda bu var.”

Eda Erdem, ABD'nin "Uluslararası Cesur Kadınlar" Ödülüne Aday3

Kaynak: AA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir