Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Eda Erdem Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi24

Eda Erdem Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Fenerbahçe’nin ve milli takımın efsane kaptanı Eda Erdem’in heykelinin açılışı 8 Mart Kadınlar Günü’nde yapıldı. Ülker Stadyumu’nda yapılan açılış töreninde Kaptan Eda Erdem’in yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt ve heykeltraş Pınar Öktem Doğan da vardı.

Eda Erdem Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi4

Eda Erdem Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi1

Törende Konuşma Yapan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: “Bir Eda kolay yetişmiyor.”

“Kaptan gibi kaptan, adam gibi adam, Türkiye’nin gururu olan Eda Erdem’in heykelinin açılışında sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Bir Eda kolay yetişmiyor. Bu özel günü bize yaşatan, Türk voleybolunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Seninle gurur duyuyoruz Edacığım, iyi ki varsın. Ali Başkan’a da bu düşüncesi için çok teşekkür ediyorum.”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: “Eda Erdem’e ve tüm kadın sporcularımıza başarılar diliyorum.”

“Böyle özel bir günde Fenerbahçe’mizin ve ülkemizin yıldızı olan Eda Erdem’in heykelinin açılış töreninde burada buluştuk. Eda Erdem sadece sahada sergilediği üstün performansıyla değil, aynı zaman karakteriyle de Türk sporu için önemli bir rol modelidir. Tam 16 yıldır formamızı taşıyor. Bugün Eda’nın heykelini gururla açarken aynı zaman tüm kadınlarımızın gücünü yüceltiyoruz. Eda Erdem’e ve tüm kadın sporcularımıza başarılar diliyorum. Eda’yı böylesine bir evlat olarak yetiştiren ailesine, hocalarına, onu Fenerbahçe’ye kazandıran Mehmet Ali Aydınlar’a, Aziz Yıldırım’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

Efsane Kaptan Eda Erdem, Törende Duygulu Anlar Yaşadı

Efsane Kaptan Eda Erdem, heykelinin açılış töreninde şöyle konuştu: “Annem, babam ve 6 kardeşimle Bayrampaşa’da aile apartmanında yaşayan kalabalık bir aileydik. 2000’li yıllarda her hafta sonu amcamlarla, kuzenlerimle birlikte Fenerbahçe’nin maçlarını izlemek için toplanırdık. Ailecek en büyük tutkumuz Fenerbahçe. Çocukluk halimle öyle bir bağlılık yaşıyorum ki bir röportajda hangi takımı tutuyorsun diye sorduklarında Fenerbahçe yazıp yanına da parantez açıp ölümüne diyorum.

Fenerbahçe’den hep düşlediğim bir teklif geliyor. Beni alabilmek için tüm şartları zorluyorlar. Ben de gidemezsem voleybolu bırakırım noktasına geliyorum. Ve rüya gerçek oluyor, çocukluk aşkıma kavuşup en büyük hayalimi gerçekleştirerek çubuklu formayı geçiriyorum sırtıma. O gün bugündür bir kez bile çıkartmadan kalbimin en derinlerinde saklıyor, hep başımın üstünde taşıyorum o armayı. Fenerbahçe ile büyüyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılında 3 büyük kupayı da kazanan Kadın Milli Takımımıza kaptanlık yapmış olmanın onurunu taşıyorum. Bu vesileyle vazgeçmeyen, hayallerinin peşinde koşan, değerlerine sahip çıkan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layık gördüğü tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Sevgili Fenerbahçe taraftarları…Ne zaman hayatımda ters giden bir şey olsa, beni üzen bir şey olsa kafamı kaldırıp tribünlere bakmam yeterdi bana. Sizlerden aldığım güçle her şeyimi adadım Fenerbahçe’ye. İyi günlerimiz kötü günlerimiz oldu. Ama her zaman varımı yoğumu koydum sahaya. Salonlardan hep başımız dik ayrıldık omuz omuza. Bir gün profesyonel hayatım son bulacak, çok sevdiğim 14 numaralı formama veda edeceğim. Bugün bana öyle bir armağan verdiniz ki ömrümün geri kalanında ne zaman bir şeyler beni zorlarsa ben bu heykelin önünde duracağım ve kulaklarımda ‘Ne kaptanlar geldi’ bestesi çınlayacak. İyi ki Fenerbahçeliyiz.”

Eda Erdem Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi2
Mert Bülent Ucma

Eda Erdem Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir