Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Rusya Voleybol Federasyonu'ndan Nataliya Goncharova'ya Ceza24

Rusya Voleybol Federasyonu’ndan Nataliya Goncharova’ya Ceza

Nataliya Goncharova sportmenlik dışı hareketlerinden dolayı Rusya Voleybol Federasyonu tarafından cezalandırıldı. Rusya Ligi takımlarından Dinamo Moskova’nın kaptanı Nataliya Goncharova, 14.04.2024 tarihinde Lokomotiv Kaliningrad ve Dinamo Moskova arasında oynanan Rusya Süper Ligi Yarı Final maçında rakip takıma yönelik yaptığı sportmenlik dışı hareketlerden dolayı Rusya Voleybol Federasyonu tarafından cezalandırıldı.

Rusya Voleybol Federasyonu'ndan Nataliya Goncharova'ya Ceza1

Rusya Voleybol Federasyonu tarafından oy birliği ile alınan karar ile Goncharova;

  • 2025 Rusya Şampiyonası’nda bir maçtan men edilecek,
  • Bu kararın verilmesinden itibaren 6 ay süre ile şartlı olarak diskalifiye edilecek,
  • Şartlı diskalifiye süresi içerisinde ihlalin tekrarlanması halinde şartlı diskalifiyenin otomatik olarak koşulsuz hale gelecek ve mevcut diskalifiye süresine bir yenisinin ekleneceği konusunda da uyarılacak.

Rusya Voleybol Federasyonu aynı zamanda Leningradka Başantrenörü Alexander Kashin’e; 14.03.2024 tarihinde Leningradka ve Tulitsa arasında oynanan mücadele esnasında kameramana hakaret etmesi, 24.04.2024 tarihinde Dinamo Moskova ile oynadıkları maç esnasında rakip takıma karşı saldırganca davranması sebebiyle 100 bin ruble para cezası verildi.

Lokomotiv Kaliningrad’da forma giyen voleybolcu Valeria Zaytseva ise rakip takım taraftarına yaptığı saldırgan ve sportmenlik dışı davranışlardan dolayı bir maçlık uzaklaştırma aldı.

Rusya Voleybol Federasyonu'ndan Nataliya Goncharova'ya Ceza2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir