Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Fenerbahçe'nin Yeni Başantrenörü Marco Fenoglio Oldu24

Fenerbahçe’nin Yeni Başantrenörü Marco Fenoglio Oldu

Fenerbahçe Medicana, Marco Fenoglio’nun takımın yeni başantrenörü olduğunu duyurdu. Sarı-lacivertliler, 2023-2024 sezonunda takıma liderlik eden Stefano Lavarini ile yollarını ayırmıştı.

Fenerbahçe’nin Yeni Başantrenörü Marco Fenoglio

Fenerbahçe, yeni sezon kadro yapılanması kapsamında İtalyan teknik adam Marco Fenoglio ile anlaştı. 2023-2024 sezonunda Polonya Ligi takımlarından Grupa Azoty Chemik Police’yi çalıştıran 54 yaşındaki koç, yeni sezonda Fenerbahçe’ye liderlik edecek.

Marco Fenoglio Kariyeri

1970 doğumlu İtalyan çalıştırıcı, Bossini Gabeca Montichiari ve Noicom Brebanca Cuneo’da yardımcı antrenör olarak kariyerine başladı. Ardından Bergamo, Chieri ve Katay Geotec Isernia’da başantrenörlük yapan Fenoglio, 2009-2011 yılları arasında Slovakya Erkek Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev aldı. İtalya’da San Guistino ve Brianza’da yardımcı antrenör, San Giustino ve Frusinate Sora’da başantrenör olarak görev alan koç, 2014-2015 sezonunda Almanya’da VfB Friedrichshafen’de başantrenörlük yaptı. Ardından sırasıyla; Novara, Nordmeccanica Modena, Slovakya Kadın Milli Takımı, Mondovi, Bergamo, Arsizio’ya liderlik etti. 2021-2022 sezonundan 2022-2023 sezonuna dek Yunanistan Ligi takımlarından PAOK’ta görev alan Marco Fenoglio, 2023-2024 sezonunda Chemik Police’yi çalıştırdı. Tecrübeli teknik adam yeni sezonda Fenerbahçe Medicana’da başantrenörlük görevini üstlenecek.

Marco Fenoglio kariyerinde liderlik ettiği takımlar ile 1 CEV Şampiyonlar Ligi, 2 İtalya Ligi, 1 İtalya Kupası, 1 Almanya Ligi, 1 Almanya Kupası, 1 Polonya Ligi ve 1 Polonya Kupası şampiyonluğu elde etti. Ayrıca Slovakya Milli Takımı’nda yardımcı antrenörlük görevindeyken 2011 Avrupa Altın Ligi’nde şampiyonluk mutluluğu yaşadı.

Fenerbahçe'nin Yeni Başantrenörü Marco Fenoglio Oldu1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir