Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları ABD ile Hazırlık Maçı

Filenin Sultanları ABD ile Hazırlık Maçı Yapacak

Filenin Sultanları ABD İle Gösteri Maçına Çıkacak

Filenin Sultanları ABD Voleybol Kupası’nda gösteri ve hazırlık maçlarına çıkacak. ABD Volley Cup olarak duyurulan ve toplam üç gösteri maçına çıkacak olan Milli Takımımız, 23 Eylül – 15 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan FIVB Dünya Şampiyonası’na için hazırlık maçı olarak değerlendirecek. Takımlar 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde Long Beach State’deki Walter Pyramid’de iki maça çıktıktan sonra son gösteri maçlarını gerçekleştirmek üzere 30 Ağustos’ta UC San Diego’daki LionTree Arena’ya gidecek.

Filenin Sultanları 27-30 ağustos tarihlerinde gerçekleştireceği gösteri maçlarını hazırlık maçı gibi değerlendirecek. Şimdiye kadar ABD ile karşılaştıkları maçlarda oldukça rekabetçi mücadeleler sergileyen Filenin Sultanları, bu üç maçı Dünya Şampiyonası öncesinde muhtemel rakiplerinden ABD ile karşı karşıya gelme şansını bulacak. Bu karşılaşmaların önemini ise ABD Voleybol Takımı’nın Başantrenörü Karch Kiraly şöyle değerlendirdi:

Filenin Sultanları ABD Gösteri Maçında

”Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı dünyanın en iyi takımlarından biri, olimpiyatlarda havuz aşamasında bizim üstesinden gelmemiz gereken her şeyi ve çok daha fazlasını ortaya koydular. O zar zor galibiyetle ayrılabildik. Son yıllarda çok büyük ilerleme kaydettiklerini söylemek gerekiyor. Özellikle ülkelerini kasıp kavurmayı başardılar. Kadın voleybolu çok fazla ilgi görüyor ve bu onları daha da iyi hale getirdi. Onlara karşı her oynadığımızda bize meydan okuyorlar ve bizlerin daha iyisini yapmamız konusunda mecbur bırakıyorlar. Umarım biz de onlar için aynısını yapabiliriz.”

Filenin Sultanları ABD Long Beach StateABD TÜRKİYE Long Beach StateLong Beach State California/ABD

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir