Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli Basın Önünde

Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli Basın Önünde

Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli Resmen İmzayı Attı

Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli, basın karşısındaydı. TRT Spor üzerinden canlı olarak yayınlanan basın toplantısı 16.30’da başladı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Sultanları Takım Menajeri Pelin Çelik ve Daniele Santarelli’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısında soruları yanıtladılar.

Ardından Filenin Sultanları’nın yeni başantrenörü Daniele Santarelli, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Takım Menajeri Pelin Çelik’in yer aldığı Set Sayısı programı için TRT Spor Yıldız ekranlarındaydılar.

Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli:Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli İmza Töreni 4 Ocak 2023

”Benim için özel bir gün bugün. Son aylarda hayatımda olanlar tümüyle hayatımı değiştirdi. Sırbistan Federasyonu’na bana destekleri ve yardımları için çok teşekkür ediyorum. Bana dünyanın en iyi milli takımda antrenörlük yapma şansı verdiler.  Sayın Başkan, beni ne kadar istediğini bana anlattı. Kendisine teşekkür etmek istiyorum. Ben bir gün Türkiye’de çalışacağımı biliyordum. Bu da doğru zamandı. Benim için yeni hedef olacak. İşimi yapmak için doğru yerdeyim.

Başkanım bana projelerinden başladı. Birlikte çalışabileceğimizden bahsetti. Türkiye’de voleybolun ne kadar sevildiğini biliyorum. Bu fırsatı bana verdikleri için teşekkür ediyorum. Ben aslında basit bir insanım. Ben sadece antrenman ve maçta neler yapabileceğini gösterebilirim. Mikrofon önünde bunu yapamam. İşimi çok iyi yapacağıma inanıyorum.

Burada çok üst düzey oyuncular, üst düzey kulüpler var. Bu sebeple üzerimdeki baskı yüksek olacaktır. Henüz bir şampiyonluk kazanılmadı. Burada bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden doğru yerde olduğunu düşünüyorum. Umarım birlikte büyük başarılar kazanabiliriz.”

Basın toplantısının ardından Set Sayısı programında Mehmet Sevinç ve Özlem Özçelik’in sorularını yanıtladılar.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: ”Biz hayali, heyecanı ve hedefi olan bir yapıya sahibiz. Santarelli’ye sen de böyle bir şey taşıyor musun dedim. ‘Ben de en az sizin kadar taşıyorum’ dedi. Biz meseleyi bitirdik orada.”

Daniele Santarelli: ”Şu an hayatımın çok büyük bir projeyle tamamen değiştiğine inanıyorum. Olmak istediğim yerdeyim. Doğru yerdeyim ve işimi yapabileceğim en güzel yerdeyim.”

Daniele Santarelli: ”Ben kapıyı hiçbir oyuncuya kapatmamamız gerektiğini düşünüyorum. Her oyuncuya, her yeteneğe ihtiyacımız var.”

Mehmet Sevinç: ”Milli takımda Vargas ve Ebrar’ın ilk 6’da olacağı bir sistem söz konusu olur mu?”

Daniele Santarelli: ”Dünyada bu kadar üst seviyede oynayabilecek 2 pasör çaprazına sahip güçte başka bir ülke yok.”

Daniele Santarelli: ”Guidetti dünyadaki en iyi antrenörlerden bir tanesi. Onun bana vereceği her tavsiyeyi can kulağıyla dinleyeceğim.”

Daniele Santarelli: ”Türk milli takımı zaten çok iyi bir seviyeye sahip. Biz bu seviyeyi koruyup en üst seviyede oynamalarını sağlayabilirsek; üstüne de ufacık bir şey katabilirsek zaten sonuçların geleceğini düşünüyorum.”

Özlem Özçelik: ”Oyun içinde en çok neye sinirlenir?

Daniele Santarelli: ”Çok fazla var sadece bir tane seçemem.”

Daniele Santarelli: ”Hem Türklerden hem de İtalyanlardan oluşan bir ekibim olmasını istiyorum.”

Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli 4 Ocak 2023Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli İmza 4 Ocak 2023Filenin Sultanları Antrenörü Daniele Santarelli İmza 4 Ocak 2023 Pelin Çelik Mehmet Akif ÜstündağDaniele Santarelli İmza 4 Ocak 2023 Pelin Çelik Mehmet Akif Üstündağ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir