Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları Belindeki Kemer VERT

Filenin Sultanları’nın Kullandığı Kemerler Ne İşe Yarıyor?

Filenin Sultanları’nın Belindeki Kemer Nedir?

Filenin Sultanları’nın belindeki kemer nedir diye merak edenler olduğunu görebiliyoruz. Filenin Sultanları’nın her detayını yakından takip edip en yüksek seviyede verim alabilmek için hiçbir detayı kaçırmak istemeyen teknik ekibimiz, bir konuda daha elini taşın altına koymuş gibi görünüyor. Özellikle Akdeniz Oyunları‘nda mücadele eden voleybolcularımızda daha net gördüğümüz bellerine takılmış olan bir kemer buluyordu. Peki bu kemer ne işe yarıyor?

VERT olarak bilinen ve oyunculardan anlık olarak veri almayı sağlayan bir takip sistemidir. Oyuncularımızın belinde bulunan V logolu bu kemerler ile aslında ilk kontrol edilmek istenen veri, oyuncuların kaç defa sıçradığı ve bunun yüksekliğinin ne kadar olduğudur. Bu verileri anlık olarak teknik ekip takip ederek kullanabilmektedir.

Bu kemerler ile sıçrama sayısı, sıçrama yüksekliği ve iniş etkileri takip edilebilmektedir. Bu veriler sayesinde teknik ekibin eli güçlenmekte ve anlık olarak gelen veriler kullanılarak oyuncuların üzerlerindeki yük tespit edilip ona göre hamleler yapılmaktadır. Kemerlerin içinde bulunan ufak bir ölçüm cihazı ile veriler anlık olarak iletilmektedir. Bir oyuncunun sıçrama yüksekliğinin setin başında ve ilerleyen dakikalarındaki grafiğinin gözlemlenmesi oyuncuların üzerlerindeki anlık yükü tespit edebilmek adına oldukça değerli bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Filenin Sultanları’nın kemerleri ile anlık takip edilen verileri:

Filenin Sultanları Kemer

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir