Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları Kanada Köşe yazısı

Filenin Sultanları: Ortalık Yangın Yeri

Filenin Sultanları Kanada ve Bakış Açıları

Aslında bu yazıda Filenin Sultanları Kanada karşılaşmasının ardından rahatça kazanıp yaptığımız hataları eleştiriyor olmamız gerekiyordu fakat ne yazık ki öyle olmayacak. Türkiye saati ile 05:00’de başlayan maçı kaybettiğimizi kabul ettiğimde 08:00 olmuştu. 10 günlük aranın ardından bizim görmek istediğimiz oyun kesinlikle bu değildi. Maç bittikten sonra genel olarak gündemi okumaya başladığımda herkesi tek çatı altına toplayan tek bir fikir vardı. Filenin Sultanları Nerede? Bireysel olarak oyuncu eleştirmeyi sanırım 3. haftaya geldiğimizde bırakmak zorunda kaldık. Çünkü ortada bir oyun göremeyince bireysel olarak oyuncu performanslarını irdelemenin bir anlamı olmuyordu. Oyuncuları bir kenara bıraktığımızda hiç kimse oyundan memnun değildi.Filenin Sultanları Kanada

Herkesin hemfikir olduğu bu sorun, bizleri bireysel performans düşüklüğünden çok daha fazla yoruyordu. Biz kendi oyunumuzu oynasak ve kaybetsek kimse tek kelime etmeden teşekkür edip uyumak isteyen uykuya, işi olan işine gidecekti. Bu oyunu seyrettiğimizde kimse ne tam olarak sevinebiliyor ne de tam olarak üzülebiliyor. Peki o zaman Filenin Sultanları nerede ve onlara ne kadar kızmamız gerekiyor bunu konuşalım?

Jenerasyon değişimiyle birlikte başlayan sürecin ardından 2019 yılında büyük bir direnç göstererek atmaya başladığımız adımların meyvesini sonu istediğimiz gibi bitmemiş olsa bile olimpiyatların ardından almaya başlamıştık. Bunu Filenin Sultanları başarmıştı. Neydi peki bu başarı?

Filenin Sultanları Yangın Yerinden Bildiriyor

Olimpiyatlar oynanırken ülkemiz kelimenin tam anlamıyla yangın yeriydi. Bir yandan bu durumla baş etmeye çalışırken onların binlerce kilometre uzaktan tüm hırslarıyla galibiyeti kopartıp ülkelerine göndermeleri hepimize nefes oluyordu. Tüm bunların ardından ülkemizde voleybol adına gerçek anlamda bir uyanış başlattılar. Bir rekora imza attılar. Özellikle kız çocukları voleybola akın ettiler. Voleybol tarihinin açık ara en fazla altyapı ve tesislerine kayıt yaptırılan yılı olarak tarihi bir dönüm başlattılar. Onlar sadece çıkıp voleybol oynamamıştı aynı zamanda tüm küçük kız çocuklarına bir şeyleri başarabileceklerini göstermişlerdi. Çocukların karşısına böylesine iyi bir örneğin çıkıyor olması tüm ülke adına büyük bir heyecan yaratıyordu. Tarihi bir rekor ile sezona başlamamızı sağladılar. Türkiye’de voleybola böyle bir katkı yaptıkları için onların yerinin voleybolu gerçekten seven her voleybol severde ayrı bir yerde olacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.Filenin Sultanları Kanada ArdındanOrtalık yangın yerine dönüşken tüm bunları göz önünde bulundurmak hepimize iyi gelecektir. Bu yangın yerinin oluşmasını sağlayan onlardı, bu kıvılcımı ateşleyen de onlardı. Şimdi bizi bu yangın yerinden çıkarak olanlar kimler? Evet Filenin Sultanları. VNL 2022 özelinde baktığımızda Kanada mağlubiyeti bizim için çok büyük bir kayıp değil çünkü finallere yapacağımız ev sahipliğinden dolayı ilk 8’e giremesek bile final etabında yerimiz garanti fakat dünya sıralamasında bizden aşağıda olan takımlara her maç kaybettiğimizde etkisi büyük oluyor. Bizim için özellikle olimpiyatlar için çok değerli olan puanlarımızı kaybediyoruz. Turnuva açısından evet büyük bir kayıp değil fakat genel sıralamaya baktığımızda bizim için çok değerli puanları kaptırıyor olmamızın kabul edilebilir bir tarafı elbette yok. Sıralamada bizim altımızda olan hiçbir takıma maç kaybedemeyiz çünkü 2 yıl önce tek bir olimpiyat bileti için verdiğimiz savaşları unutmamız mümkün değil.

Filenin Sultanları bir kıvılcım oldu yaktı ateşi yolumuzu aydınlattı. Şimdi ise o ateş sönmeye başladı ve dumanlar içinde kaldık. Gözlerimiz yaşarıyor, öksürüyoruz. O ateşi harlayacak olan ve bizi bu dumanların içinden kurtaracak olan yine Filenin Sultanları. Siz yakın o ateşi biz sizi binlerce taraftarla Ankara’da bekliyor olacağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir