Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Filenin Sultanları Yeni İsimlerle Yeniden Bir Arada

Filenin Sultanları Yeni İsimlerle Yeniden Bir Arada

Filenin Sultanlar 2023 Yazı İlk Antrenmanı

Filenin Sultanları yeniden sahada. Çok yoğun geçecek olan 2023 Milli Takım sezonu için ilk kez bir araya geldi. Yeni isimlerin dahil edildiği takım kadrosunun yönetimi Daniele Santarelli’ye emanet olacak.

Türkiye’nin A Milli Kadın Voleybol Takımı, Voleybol Milletler Ligi öncesindeki hazırlık sürecine başladı. İlk antrenman, başantrenör Daniele Santarelli gözetiminde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Filenin Sultanları takımında yer alan oyuncular arasında; pasörler Buse Ünal ve Sıla Çalışkan, orta oyuncular Eda Erdem, Ayçin Akyol, Zeynep Sude Demirel, Aslı Kalaç, pasör çaprazları Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas, smaçörler İlkin Aydın, Meliha Diken, Neriman Özsoy, liberolar Gizem Örge ve Melis Yılmaz bulunuyor.

Milli takımın birinci etap kamp kadrosunda olan fakat izinli durumdaki oyuncuların ve CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde forma giyecek olan oyuncuların, önümüzdeki günlerde kampa katılması bekleniyor.

Filenin Sultanları Yeni İsimlerle Takım Kadrosu

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 1. Etap kamp kadrosunu gösteren bir tablo bulabilirsiniz:

Sıra No Adı Soyadı Pozisyonu
1 Cansu Özbay Pasör
2 Sıla Çalışkan Pasör
3 Buse Ünal Pasör
4 Elif Şahin Pasör
5 Ebrar Karakurt Pasör Çaprazı
6 Melissa Vargas Pasör Çaprazı
7 Tutku Burcu Yüzgenç Pasör Çaprazı
8 Meliha Diken Smaçör
9 İlkin Aydın Smaçör
10 Hande Baladın Smaçör
11 Saliha Şahin Smaçör
12 Tuğba İvegin Smaçör
13 Derya Cebecioğlu Smaçör
14 Neriman Özsoy Smaçör
15 Eda Erdem Orta Oyuncu
16 Ayçin Akyol Orta Oyuncu
17 Zehra Güneş Orta Oyuncu
18 Aslı Kalaç Orta Oyuncu
19 Kübra Akman Orta Oyuncu
20 Yasemin Güveli Orta Oyuncu
21 Zeynep Sude Demirel Orta Oyuncu
22 Gizem Örge Libero
23 Simge Aköz Libero
24 Melis Yılmaz Libero
25 Ayça Aykaç Libero

Filenin Sultanları Yeniden 2023 Meliha İsmailoğlu

2023 yılına girerken Türkiye’nin A Milli Kadın Voleybol Takımı, ilerleyen aylarda büyük bir mücadeleye hazırlanıyor. Takımımız, Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) düzenlediği Voleybol Milletler Ligi’nde (VNL) yılın ilk önemli sınavına çıkacak.

Milletler Ligi üç ayrı ayağa bölünmüş durumda ve her hafta dört karşılaşmayı içeriyor. Filenin Sultanları adıyla tanınan takımımız, Milletler Ligi’nin ilk haftasını 31 Mayıs – 4 Haziran 2023 tarihlerinde Antalya’da, ikinci haftasını 14 – 18 Haziran 2023 tarihlerinde Hong Kong’ta, ve üçüncü haftasını ise 28 Haziran – 2 Temmuz 2023 tarihlerinde Bangkok’ta geçirecek.

16 takımın kıyasıya mücadelesinin yaşanacağı VNL’de, üç haftalık süreç sonunda puan tablosunda ilk 8 sırayı alan takımlar finale yükselme hakkı elde edecekler. Final müsabakaları ise 12 – 16 Temmuz 2023 tarihleri arasında ABD’nin Arlington kentinde gerçekleştirilecek.

2018 yılından bu yana Voleybol Milletler Ligi adı altında düzenlenen bu büyük organizasyonda, Türkiye’nin başarı grafiği dikkat çekici: 2018 yılında ikincilik, 2019 ve 2022 yıllarında dördüncülük ve 2021 yılında ise üçüncülük kazanmış durumda. Takımımızın 2023 yılındaki başarısını dört gözle bekliyoruz.

Melissa Vargas Filenin SultanlarıGizem Örge Yeniden Filenin Sultanları 2023Kaptan Eda Erdem Dündar 2023 Filenin Sultanları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir