Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Giovanni Guidetti ''Türkiye bu başarıyı çok hak etti.''

Giovanni Guidetti: ”Türkiye bu başarıyı çok hak etti.”

Giovanni Guidetti: ”Türkiye bu başarıyı çok hak etti.” diyerek gelen başarıyı kutladı. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı eski başantrenörü Giovanni Guidetti, VakıfBank Spor Kulübü Medya Günü’nde beIN SPORTS mikrofonuna konuştu. İtalyan çalıştırıcı röportajda Filenin Sultanları 2023 Altın Yazı’ndaki başarısına da değindi.

beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulunan başantrenör Giovanni Guidetti’nin yanı sıra, oyunculardan Chiaka Ogbogu ve Gabriela Guimaraes’in gündeminde kadın voleybol milli takımımızın son dönemde elde ettiği başarılar vardı…

Gabriela Guimaraes: “Öncelikle Türk Milli Takımı’nı tebrik ederim. Çok iyi bir yaz geçirdiklerini düşünüyorum. Daniele Santarelli ile daha önce birlikte çalıştım, onun çok iyi bir antrenör olduğu fikrindeyim. Herkesin onu sevdiğini görüyorum, yoluna nasıl devam edeceği konusunda da büyük heyecan duyuyorum. Melissa Vargas dünyanın en güçlü oyuncularından biri. Bu yaz açıkça görüldüğü gibi hangi takımda oynarsa oynasın, katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Türk Milli Takımı için harika bir sezon geçti. Bu başarıyı bekliyorduk. Ülkenin, federasyonun bu başarı için büyük bir gayreti vardı. Benim burada olduğum 4-5 yılda voleybola büyük bir yatırım yapıldı. Yapılan yatırımla Türkiye Ligi’nin ve oyuncuların gelişimini gözlemleyebiliyorum. Açıkçası Türk Milli Takımı’na karşı oynamak zordu. Bu sene onları yenemedik. Ama burası benim ikinci evim. Gururlandım, bu başarıyı hak ettiğinizi düşünüyorum.”

Giovanni Guidetti: ”Türkiye için çok mutluyum.”

Ülke olarak bunu çok hak etti. Çünkü Türkiye voleybolu çok seven bir ülke. Bu bir doğal gelişim süreciydi. Milli Takım’ı çalıştırırken biz de çok fazla şey başardık, çok fazla madalya kazandık tabii ki altın kazanmamıştık. Bu yıl Vargas’ın da etkisiyle ki; 40 sayı alabilecek potansiyele sahip bir oyuncu. VakıfBank’tan yetişip şu anda burada olmasa bile birlikte geliştiğimiz birçok oyuncu da vardı. Bu da bizleri mutlu ediyor. Tabii ki Türkiye’nin kazanması bizi daha çok mutlu ediyor..”

Kaynak: beIN SPORTS – (Röportaj: Onur Çubukçu)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir