Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Hande Baladın Oksijen TV'ye Konuştu4

Hande Baladın Oksijen TV’ye Konuştu

Milli voleybolcumuz Hande Baladın, Oksijen TV’ye konuştu. 2023-2024 sezonunda Eczacıbaşı forması giyen 26 yaşındaki milli smaçörümüz Hande Baladın: “Ben milli duyguları çok yüksek bir karaktere sahibim”

Kendinle ne kadar gurur duyuyorsun?

Ben aslında bunu kendimi çok söyleyebilen bir insan değildim açıkçası. Milli takımdan sonra bir röportajımda da bundan bahsetmiştim. Kendimle gurur duyuyorum çünkü milli takımın başında dediğim gibi zor bir dönem geçirmiştim. Orada güçlü kalmayı başarabilip daha sonrasında böyle kupalarla ülkemize dönebildiğimiz için kendimle çok gurur duyuyorum. En sonunda başardım diyebildim kendime.

Peki en çok kim gurur duysun istiyorsun?

Ailem, ki duyuyorlar. Orada aslında belki altında yatan farklı durumlarda olabilir. Zor bir süreç geçirmiştim ben milli takımın başında daha doğrusu….

Gurur duyulması sana ne ifade ediyor?

Ben milli duyguları çok yüksek bir karaktere sahibim. Özellikle milli takımla kazandığımız maçlardan sonra o kadar fazla bu tarzda yorum aldık ki….ben her böyle duyduğumda ağlayasım geliyordu. Neden olduğunu bilmiyorum ama tüylerim bir anda diken diken oluyor.

Mental sağlığını nasıl koruyorsun?

Bunun için yeni çalışmaya başladığım. Bundan önceki senelerde kötü bir dönem geçirdiğim zaman hep kendime tamam geçecek atlatırım ben yaparım güçlüyüm bunu da atlatırım gibi bir kafayla normal antrenman maç hayatıma devam ediyordum. Bir noktadan sonra öyle bir hale geliyorsunuz ki mental olarak gerçekten yardım almak zorunda kaldığınız bir an geliyor. O an aslında keşke daha önceden bu çalışmaları yapmaya başlasaydım daha sağlam kalabilirdim ama keşkeyle hayat geçmiyor. Ben yine de çok mutluyum ki bu anları yaşadım sonra hayat beni başka bir noktaya itti. Yardım almaya başladıktan sonra çok daha farklı bir Hande olduğumu hissetmeye başladım. O yüzden her sporcu bence yardım almaya genç yaşta başlamalı. Bundan önce de tabi ki spor psikologlarıyla konuştuğum dönemler oldu aaa bir süre konuştum iyi oldum bıraktığım dönemler oldu ama şunu anladım ki iyi olduğun dönemde de devam etmek gerekiyor. 

Turnuvalar sırasında sosyal medyadan uzak durduğunuzu biliyoruz. Bu da mental sağlığı korumak için yapılan bir şey mi?

Açıkcası bundan etkilenen sporcular var, etkilenmeyenler var. Ben olabildiğince uzak kalmaya çalışıyorum çünkü etkilenip etkilenmeyeceğimi bilmiyorum. Pozitif ya da negatif tüm yorumların ben sporcuları etkileyebileceğini düşündüğüm için uzak kalmaya çalışıyorum ama benim yaşadığım zorluklar milli takım döneminde sosyal medyadan uğradığım olaylardan dolayı değildi. Daha farklı şeylerle mücadele ediyordum diyeyim. Spor hayatımız boyunca olabildiğince uzak kalmak iyi gibi düşünüyorum.

Hande Baladın Oksijen TV'ye Konuştu1

Kaynak: Oksijen TV

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir