Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Hollandalı Milli Voleybolcu Anne Bujs, Milli Takıma Geri Dönmek İstediğini Açıkladı

Hollandalı milli voleybolcu Anne Bujs, Volley News’e verdiği özel röportajında kulüp ve milli takım sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda İtalya Ligi’nde mücadele eden Igor Gorgonzola Novara’da forma giyen 32 yaşındaki voleybolcu, bu yaz milli takıma geri dönerek takımıyla birlikte Olimpiyatlar’da mücadele etmeyi hedeflediğini de söyledi. 

Hollandalı Milli Voleybolcu Anne Bujis, Milli Takıma Geri Dönmek İstediğini Açıkladı2

Geçmişte Hollanda, Belçika, Almanya, Azerbaycan, Türkiye, Brezilya ve İtalya gibi farklı ülkelerin liglerini deneyimleme fırsatı bulan Anne Bujs, Alessandro Garotta’nın “Daha istikrarlı bir kariyeri tercih etmez miydiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Farklı ülkelerde oynamak, yeni kültürler ve diller öğrenmek hayatınızı büyük ölçüde zenginleştirebilecek bir şey. Bana voleybol hakkında çok şey öğreten babam (Teun Buijs), Giovanni Guidetti, Bernardinho ve şimdi de Lorenzo Bernardi gibi koçlarla çalıştım. Hepsinin farklı fikirleri ve tarzları var, bu yüzden büyümeye ve gelişmeye devam etmek için hepsinden bir şeyler almaya çalıştım.”

Hollandalı Milli Voleybolcu Anne Bujis, Milli Takıma Geri Dönmek İstediğini Açıkladı1

2023-2024 sezonunda ise İtalya’da Novara forması giyen milli voleybolcu kulüp sezonundaki hedeflerini açıkladı: “İlk hedefimiz Challenge Cup’ı evimize getirmek: kupayı kazanmak ve havaya kaldırmak büyük bir mutluluk olurdu. Ardından Serie A1 Play Off’larında yarı finale ulaşmak ve bu sezonun büyük favorilerine karşı tahminleri alt üst edip edemeyeceğimizi görmek istiyoruz.”

Geçen yıl milli takıma ara veren Anne Bujs, bu yaz milli takıma geri dönmek ve Olimpiyatlar için mücadele etmek istediğini de açıkladı: “2007 yılında Hollanda Milli Takımı’nda oynamaya başladım. 15 yıl boyunca dinlenmeye vakit bulamadan kulüp sezonundan milli takıma, milli takımdan kulüp sezonuna geçtim. Ancak 2022’de Hollanda’daki Dünya Kupası’ndan sonra gerçekten voleyboldan uzaklaşma ihtiyacı hissettim. Bu yüzden yaz boyunca ailem ve arkadaşlarımla vakit geçirmek ve bireysel antrenman programıma devam etmek için 3 ay izin almaya karar verdim. Daha sonra ağustos ayında Novara ile antrenmanlara başladım. O noktada kendimi yeniden voleybol oynamak için canlı ve motive hissettim. Tabii ki de Hollanda Milli Takımı’nın maçlarını takip ettim ve Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya gibi güzel bir sonuç elde ettikleri için mutluyum. Olimpiyatlar çok yakında; bu nedenle, Olimpiyat biletini almak için takımıma katkı vermek istiyorum.”

Hollandalı Milli Voleybolcu Anne Bujis, Milli Takıma Geri Dönmek İstediğini Açıkladı3

Hollandalı Milli Voleybolcu Anne Bujs, Milli Takıma Geri Dönmek İstediğini Açıkladı6

​Kaynak: Volley News, Alessandro Garotta

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir