Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
İlkin Aydın, Neslihan Demir'in Konuğu Oldu3

İlkin Aydın, Neslihan Demir’in Konuğu Oldu

Milli voleybolcumuz İlkin Aydın, Neslihan Demir’in YouTube kanalından yayınladığı “Paslaşma” adlı programın konuğu oldu.

2023-2024 sezonunda Galatasaray Daikin forması giyen 23 yaşındaki smaçörümüz İlkin Aydın, Neslihan Demir’in sorularını yanıtladı.

Voleybola nasıl başladın?

Önce basketbolla başladım, hatta okulda futbol önce. Babam da futbolcu olduğu için. Kardeşim de basketbol oynuyor, futboldan baskete geçti o da. Fenerbahçe’de oynuyor şu an. Basketbolda çok temas olduğu için aşırı rahatsız etti beni o durum. Sırtından itiyorlar filan, biri beni itince ben aşırı sinirleniyorum normal hayatta da. O yüzden basketbol bana göre değilmiş, onu anladıktan sonra işte en yakın voleybol; yine salon, toplu spor filan. Öyle başladım, hatta böyle ilk ağlayarak filan gidiyordum, annem biraz zorluyordu. Sonra baktım evet gidiyor, hoşlanmaya başladım. Ama bu sırada futbolu da bırakmıyorum, babam beni sahalardan topluyor, kaleciyim. Diyor ki “bileğine bir şey olacak, çık oradan.” O şekilde bir başlama serüvenim var. Sonra da işte sizleri izleyerek. Bir de o zaman Maja Poljak’a beni çok benzetiyorlardı küçükken. Onun böyle maçlarına gidelim, fotoğraf çektireyim filan derken ben de bu serüvenin bir parçası oldum.

Rekabet içinde olmaktan hoşlandığın bir takım, bir oyuncu, bir şey var mı?

Ben tanıdığım herkesle rekabetten çok hoşlanıyorum Neslihan Abla. Atıyorum karşıda Alexia olsun, Elif olsun, özellikle yakın çevremden birileri olduğu zaman çok hoşuma gidiyor. Elif’le özellikle blok out yapınca böyle karşıya sinsi sinsi bakmak filan, onlar hoşuma gidiyor.

Yurt dışı transferi düşünüyor musun? 

Bizim lig kaliteli olduğu sürece ve ben eğer bu ligde kendime bir yer bulabiliyorsam çok tercih edeceğimi düşünmüyorum. Ama hiçbir kapı da kapalı değil, hayatın ne göstereceği belli olmuyor. Her şeyi kendi huzuruma, istediğim voleybolu oynayıp oynayamamama göre her şey değişebilir tabii ki. 

Beraber oynamak istediğin ilk 6? Kendini de koy ama.

Şimdi Neslihan Abla, seninle bir sene aynı takımdaydım ama çok oynayamadık. Bir tane VakıfBank maçında oynamıştım hatırlarsan, bütün touch’a vurma haklarımı orada da kullanmıştım; daha bir daha touch’a vuramadım ondan sonra. O yüzden seninle oynamak isterdim. Pasör olarak Maja Ognjenović ile oynamak isterdim. Hala bir de böyle hayranlıkla izlediğim için aynı sahada olmak çok isterdim. Maja Poljak, Rasic, kendimi de koydum. Ay bebek, küçücük bir insanım orada. Libero olarak, Dominik’in liberosu…adı neydi? Castillo. Bir tane de köşe seçeceğim. Tamam Gözde Abla‘yı söyleyeyim. Üç Türk, dört yabancı oldu. 

İlkin Aydın, Neslihan Demir'in Konuğu Oldu1

Videonun tamamını izlemek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir