Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
İtalya Voleybol Takımı'na Yeni Baş Antrenör Söylentisi

İtalya Voleybol Takımı’na Yeni Başantrenör Söylentisi

İtalya Voleybol Takımı’nda yeni başantrenör söylentileri. İtalya Voleybol’unda sular durulmuyor. Öcelikle ‘kadro yenilenmesi’ adı altında tecrübeli oyuncularını kadro dışı bırakan İtalya baş antrenörü Davide Mazzanti, sonra CEV 2023 Avrupa Şampiyonası’nda Paola Egonu’nun ilk altıda oyuna başlamaması ile aldığı negatif eleştirileri ikiye katladı. Daha sonra ise, sular hiç durulmadı. Avrupa’nın son şampiyonu İtalya, Filenin Sultanları’na kaybederek, bronz madalya maçında da Hollanda’ya karşı mağlup olunca; oklar baş antrenör Davide Mazzanti’nin üzerine iyice çevrildi.

2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda işlerin yolunda gitmemesini, Davide’nin İtalya A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kadrosunu yenilemesiyle bağdaştırıldı. Paola Egonu’nun yedek kadroda yer alması konusu ise İtalyan çalıştırıcının dikkat çekici tepkiler almasına ve gündemde sert eleştirilere maruz kalmasına sebep oldu.

Son olarak önümüzdeki günlerde başlayacak olan Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası kadrosunda da yer almayan Paola Egonu, Dünya Voleybol gündemine bomba gibi düştü. Birçok spekülasyona konu olan Egonu’nun kadroda yer almaması; kendi isteği mi yoksa, federasyon ve antrenörün kararı mı resmi bir şekilde açıklanmadı.

Geçtiğimiz günlerde CONI Başkanı Giovanni Malago: ”Türkiye maçının kaderi değişebilirdi.” açıklamasında bulunduğu İtalya basını olan News Italy 24 Press‘e, İtalyan yıldız pasör çaprazı Paola Egonu’nun Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda yer almaması hakkında da sorulan soruya da cevap verdi.

”Şimdilik hepimiz Olimpiyat öncesine odaklanalım. Turnuva yakında başlıyor ve buna konsantre olmalıyız.”

CONI (İtalya Ulusal Olimpiyat Komitesi) Başkanı Giovanni Malago EuroVolley 2023 ve Türkiye mağlubiyetleri ile ilgili şunları söyledi:

Şimdilerde ise İtalyan basınına yavaş yavaş konu olmaya başlayan yeni bir gündem maddesi eklendi;

”İtalya A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın baş antrenörü değişecek mi?”

Bu sorunun cevabı 16 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında Kadınlar Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’ndan sonra belli olmaya başlayacak olsa da; sportitalia.it haberine göre;

Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’ndan sonra, İtalya baş antrenörü Davide Mazzanti yerine, UYBA baş antrenörü Julio Velasco ile anlaşılabileceği konuşulanlar arasında.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası İtalya Kadrosu için tıklayınız.

Olimpiyat yolu detayları için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir