Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
İtalya'da Imoco Üst Üste 5. Kez Şampiyon Oldu

İtalya’da Imoco Üst Üste 5. Kez Şampiyon Oldu

İtalya’da Şampiyon Beş Sezondur Değişmiyor

Şampiyon Imoco İtalya 2023İtalya’da Imoco üst üste beşinci kez ligi şampiyon olarak noktalamayı başardı. İtalya ligini uzun süredir domine etmeyi başaran Imoco Volley Conegliano şampiyon kutlamalarına devam ediyor. Vero Volley Milano ile Final etabında karşı karşıya gelen Imoco ekibi uzun bir serinin galip tarafında yer almayı başararak 2022-2023 sezonu kupasını da evine götürdü.

Avrupa’nın güçlü liglerinden biri olan İtalya Ligi’ni yıllardır domine eden bir takım var: A. Carraro Imoco Volley Conegliano, play-off finallerinin beşinci ve son maçında Vero Volley Milano’yu mağlup ederek bir kez daha podyumun zirvesine çıktı.

İtalyan Serie A1 Kadınlar Şampiyonu, play-off finallerinin beşinci ayağı ile dün netleşti. A. Carraro Imoco Volley Conegliano, Vero Volley Milano ile karşı karşıya geldi ve Milano ilk seti kazanarak Imoco üzerinde baskı oluşturdu. Ancak “Panterler” tabii ki bu duruma alışkındı ve sonrasında üstün bir performans sergilemeye başladılar. Üst üste kalan üç seti alarak İtalyan uzman Daniele Santarelli’nin takımı maçı (3-1: 23-25, 26-24, 25-17, 25-21) ve şampiyonluğu kazandı.

İtalya’da Imoco Kupa Kazanamaya Devam Ediyor

Takımın İsveçli süperstarı Isabelle Haak, takımına 25 sayıyla yardım etti, ancak son savaşta bir oyuncu net bir şekilde parladı: Kanadalı smaçör Alexa Gray, %69 saldırı ve %67 pozitif pas alış performansıyla 25 sayı üretti. Dün kariyerinin en iyi performanslarından birini sergileyen Gray, MVP ödülüne layık görüldü. Amerikalı milli oyuncu Jordan Thompson, Milano için galibiyet getirmeyen 32 sayıyla maçın en skorer oyuncusu oldu.

Bu galibiyetle Imoco, İtalya’daki unvanlarını korumayı başardı: Yerel ligde beşinci kez üst üste şampiyon oldular ve toplamda altıncı kez. Bu yıl İtalya’da tüm kupaları kazandılar: İtalyan Serie A1 Kadınlar, İtalyan Kupası ve İtalyan Süper Kupası’nı kazandılar. Bu sezon aldıkları Kulüpler Dünya Şampiyonluğu unvanıyla birlikte, Imoco yılı dört kupayla tamamladı.

Şimdi, Imoco ve Daniele Santarelli için kulüp sezonu mükemmel bir şekilde sona erdi fakat yaz aylarında milli takımlarıyla onları izlemeye devam edeceğiz. Tabii ki, kadroda çok sayıda uluslararası yıldız oyuncu var ve milli takım turnuvalarına hazırlanmak için mümkün olan en kısa sürede vatandaşlarıyla çalışmaya başlayacaklar. Ayrıca Santarelli’nin A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız ile yeni bir yolculuğu var ve yaz için takımını hazırlamak üzere onlarla en kısa süre sonra takımla bir araya gelmesi bekleniyor.

İtalya'da Imoco - Şampiyon Santarelli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir