Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Joanna Wolosz Conegliano İle 8. Sezonu İçin Anlaşma Sağladı24

Joanna Wolosz Conegliano İle 8. Sezonu İçin Anlaşma Sağladı

Joanna Wolosz Imoco Volley Conegliano ile sekizinci sezonu için anlaşma sağladı. Aynı zamanda takım kaptanı olan 34 yaşındaki Polonyalı pasör Wolosz, 2017-2018 sezonundan beri Conegliano forması giyiyor.Joanna Wolosz Conegliano İle 8. Sezonu İçin Anlaşma Sağladı1

7 Sezonda 21 Kupa

2017-2018 sezonundan beri Conegliano forması giyen Joanna Wolosz, 7 sezonda tam 21 kupa kaldırdı. Conegliano forması ile 6 İtalya Ligi,5 İtalya Kupası, 6 İtalya Süper Kupası, 2 CEV Şampiyonlar Ligi ve 2 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası şampiyonluğu elde eden Kaptan Wolosz Conegliano ile 8. sezon için anlaşma sağladı.

Polonyalı milli pasör aynı zamanda Conegliano forması ile birçok bireysel ödül aldı. Joanna Wolosz,

 • İtalya Ligi 2017-2018 sezonunda MVP,
 • CEV Şampiyonlar Ligi 2017-2018 sezonunda En İyi Pasör,
 • CEV Şampiyonlar Ligi 2018-2019 sezonunda En İyi Pasör,
 • CEV Şampiyonlar Ligi 2019-2020 sezonunda En İyi Pasör,
 • FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası 2019-2020 sezonunda En İyi Pasör,
 • İtalya Kupası 2019-2020 sezonunda MVP,
 • CEV Şampiyonlar Ligi 2020-2021 sezonunda En İyi Pasör,
 • FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası 2021-2022 sezonunda En İyi Pasör,
 • İtalya Süper Kupası 2022-2023 sezonunda MVP,
 • FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası 2022-2023 sezonunda En İyi Pasör,
 • CEV Şampiyonlar Ligi 2023-2024 sezonunda En İyi Pasör,
 • İtalya Süper Kupası 2023-2024 sezonunda MVP,
 • İtalya Kupası 2023-2024 sezonunda MVP seçildi.

Joanna Wolosz, Conegliano ile 8. sezonunu için çok mutlu olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Bu takımın kaptanı olmak benim için büyük bir gurur, Conegliano’daki olağanüstü macerama devam etmek istedim ve bu güzel hikaye devam edeceği için çok mutluyum. Buraya geldiğim 2017 yılından bu yana takım arkadaşlarımla birlikte birçok kupa kaldırdım, devamlı bir gelişme halindeydim, bu özel ortamda kariyerim adım adım büyürken kulübün konumu da gelişti. Kazanan bir takımın ve olağanüstü bir grubun kaptanı olmak harika bir deneyim. Bu düzeyde bir kulübü ve her şeyden önce bizi sevgiyle karşılayan ve her yerde takip eden muhteşem taraftarlarımızı temsil etmek, her gün tüm varlığımla saygı göstermeye çalıştığım bir onur. Buraya geldiğimde bir kulüpte bu kadar uzun süre kalacağımı hiç düşünmemiştim ama artık burası benim evim, harika insanlarla tanıştım ve takım arkadaşlarımla sporun ötesine geçen bağlar kurdum. Ve burada her zaman çok sayıda olan hayranların enerjisini hissetmeyi, insanları heyecanlandırmayı ve bizi görmeye gelenleri eğlendirmeyi seviyorum. Eğleniyorum ve bu eğlence benim işim olduğu için şanslıyım.

Biz çok uyumlu bir grubuz, kulüp hiçbir eksiğimizin olmasına izin vermiyor ve bize sadece oynamayı düşünmek kalıyor. Hepimiz, oyuncular ve personel olarak Imoco Center’da bir rezidansta yaşıyoruz ve bu kesinlikle grubumuzu güçlendirdi ve takımda birçok yeni yüz ile birlikte bazı değişiklikler yapacağımız için bu yıl da önemli olacak. Bir kez daha harika oyunculardan ve harika kızlardan oluşan bir takım olacak, genelde yeni gelenler bizimle kısa bir süre geçirdikten sonra sanki her zaman grupta varmış gibi oluyorlar. Çok çalışıyoruz ama aynı zamanda birlikte eğleniyoruz, bağ ve arkadaşlıklar kuruyoruz. Sporda böyle bir ortam bulmak kolay değil ve bunun bir parçası olduğum için mutluyum.

Gelecek sezon? Hiçbir zaman geçmişe bakmıyoruz. Bizim için her kupa sanki ilkmiş gibi. Zamanla bazı oyuncular değişse de bu kulübün ve grubun motivasyonunu ve galibiyet ‘açlığını’ hep yüksek tutan mentalitesi. Asla başarımıza güvenmiyoruz, ertesi gün yine savaşmaya devam ediyoruz ve bir sonraki kupayı maksimum kararlılıkla hedefliyoruz. Önemli olan şu an ve gelecek, o yüzden Eylül ayında yeni kupalar ve yeni duyguların peşine düşmek üzere görüşürüz!”

Joanna Wolosz Conegliano İle 8. Sezonu İçin Anlaşma Sağladı2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir