Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Jordan Thompson

Jordan Thompson Vero Volley Monza’da

Jordon Thompson

Jordan Thompson Monza

Jordon Thompson Vero Volley Monza ile anlaştığı resmi kanallardan duyruldu. ABD’li pasör çaprazı Jordan Thompson kariyerine 2015’te Cincinnati Üniversitesi’nde başladı. Fener Bahçe Opet ile 2019/20 sezonunda profesyonel kariyerine Sultanlar Ligi’nde devam etti. Ardından Eczacıbaşı Dynavit’e transfer olan ABD’li yıldız 2 yıllık sözleşmesi sürerken yaşadığı sakatlık iyileşmediği için geçtiğimiz sezon yarısında sözleşmesi karşılıklı olarak Eczacıbaşı ile feshedildi.

Jordan Thompson Monza İmzasının Ardından Şunları Söyledi

Jordan Thompson (Vero Volley Monza): Yeni sezonda İtalya Ligi‘nde Monza için mücadele edecek olmaktan çok mutluyum. Dünyanın en iyi liglerinden biri olan Serie A1 için benim ilk İtalya deneyimim olacak. İşte bundan dolayı hep en üst seviyede olamanızı gerektiren, eğlence dolu bu yeni meydan okumada çıkacağım macerayla başa çıkmak için oldukça sabırsızlanıyorum bu bu harita seyircinin önünde olacak. Çok güçlü bir kulüp olan Monza’nın tarihi bir sezonu yeni noktaladığını biliyorum. Takım arkadaşlarımla bu takımın bir parçası olmak, onları yakından tanımak ve bütün organizasyona en iyi şekilde entegre olmak için çok sabırsızlanıyorum. Mücadeleci ruhumu, içimde bulunan tüm enerjimi, coşku ve tutkumu bu takıp için harcayıp hedefe ulaşma yolunda katkıda bulunmayı çok istiyorum. Gelecek sezonda umuyorum ki bütün takıma mümkün olan her şekilde elinde geleni yapıp bu spor için sahip olduğum tüm enerji ve sevgiyi yansıtabilirim.

Claudio Bonati: Thompson’ı takıma dahil etmek hiç kolay olmadı. Uluslararası seviyede rolünün en güçlü sporcularından biri olduğu düşünüldüğü zaman çok fazla rekabet etmemiz gerekti onun için. Onun sahalardan uzak kalmasına sebep olan sakatlığından henüz dönmüş olmasınra rağmen VNL ilk haftasında gördüğümüz üzere iyileşmesi somut bir seviyeye çıkmıştır. Onun bu spora duyduğunu sevgiyi bilmekle beraber, nitelikleri ve fedakarlıklarıyla kendisinin en yüksek seviyelerde yeniden görüneceğine eminiz. Onu takımızın içinde görmek için oldukça sabırsızlanıyoruz.

Jordan Thompson (Vero Volley Monza): “Sono felicissima di giocare in Italia e per Monza la prossima stagione. Sarà la mia prima esperienza italiana, in uno se non il miglior campionato del mondo che è la Serie A1. Per questo non vedo l’ora di confrontarmi con questa nuova avventura che si preannuncia di altissimo livello, ricca di sfide divertenti, spero davanti ad un pubblico fantastico. So che Monza è reduce da una stagione storica, è un club molto forte. Non vedo l’ora di far parte della squadra insieme alle compagne, di conoscerle ed integrarmi al meglio nel gruppo. Vorrei portare il mio spirito da combattente, la mia energia, la mia passione ed il mio entusiasmo per contribuire al raggiungimento degli obiettivi. La prossima stagione mi auguro di poter essere un aiuto per la squadra in tutti i modi possibili e portare tutta l’energia e l’amore che ho per questo sport. Sono contentissima e non vedo l’ora di venire in Italia la prossima stagione”.
Claudio Bonati (direttore sportivo Consorzio Vero Volley): “Non è stato semplice portare Thompson da noi. La concorrenza è stata tanta, visto che si tratta di una delle atleta più forti nel suo ruolo a livello internazionale. E’ reduce da un infortunio che l’ha tenuta diversi mesi lontano dai campi, ma la sua ripresa, come stiamo vedendo in queste prime settimane di VNL, sta diventando concreta. Siamo certi che con le sue qualità ed il suo spirito di sacrifico, oltre all’amore che ha per questo sport, saprà tornare ad esprimersi ai suoi altissimi livelli di rendimento. Non vediamo l’ora di vederla all’opera con la nostra squadra”.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir