Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Julia Bergmann:

Julia Bergmann: “Bu kadarını beklemiyordum.”

23 yaşındaki Brezilyalı smaçör Julia Bergmann, 2023-2024 kulüp sezonunda Türk Hava Yolları ile ilk profesyonel sezonunu geçirdi. Bergmann, bu sezona kadar yalnızca ABD’nin Kolej Ligi NCAA’da, geçen yıl Mayıs ayında Fizik bölümünden mezun olduğu Georgia Tech Üniversitesi’nde oynamıştı. Milli smaçör bu sezonda, Başantrenör Ze Roberto liderliğinde Sultanlar Ligi’ni 4. sırada tamamlayan THY’nin as kadrosunda yer alan önemli isimlerinden biri oldu.

Julia Bergmann: "Bu kadarını beklemiyordum."1

Julia Bergmann Rio de Janeiro’daki VNL 2024’ün ilk haftasında, Sultanlar Ligi’nde THY forması ile sezon boyunca karşıladığı servis sayısına şaşırdığını itiraf etti. Sultanlar Ligi’nin ilk 50’sinde yer alan diğer sporculardan çok daha fazla olarak 844 manşet aldı. %44 pozitif manşet yüzdesiyle kendine 37. sırada yer buldu. Bergmann ile karşılaştırıldığında %56 ile 1. sırada yer alan Gabi, 442 kez manşet aldı.

“Büyük bir gelişim yaşadığım bir sezondu, profesyonel voleyboldaki ilk sezonumdu. Her şey çok farklıydı. Türkiye’deki seviye çok yüksek, dünyanın en iyi oyuncularına karşı oynadım. Elbette inişli çıkışlı geçti ama çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Çok fazla servis karşılayacağımı biliyordum, sahanın arka tarafında görevim bu. Ama bu kadarını da beklemiyordum (gülüyor). Manşet almayı seviyorum, bu yüzden bu yıl çok şey öğrendim.”

Bir sezon daha Türk Hava Yolları forması giyecek olan smaçör, ilk profesyonel tecrübesinde Zé Roberto’dan destek aldığını söylüyor. Ze Roberto’nun kulüpteki varlığının THY ile anlaşmasında büyük bir rol oynadığını da itiraf ediyor:

“Başından beri ona güveniyordum. Kulüple sözleşme imzalamadan önce Zé ile konuştum. Süreç boyunca yanımdaydı, ısrar etti, hatta bana bağırdı bile ama benim iyiliğim içindi. Öğrenebileceğim her şeyi öğrenmeye çalıştım.”

Julia Bergmann ayrıca bu sezon Sultanlar Ligi’ndeki tecrübelerinden yaptığı en önemli çıkarımı açıkladı:

“Manşet almayı tutarlı bir şekilde yerine getirmek çok zor olduğu için en büyük çıkarımım sorumluluk almaktı. Bu sezon kendimi geliştirdim.”

Julia Bergmann: "Bu kadarını beklemiyordum."2

Kaynak: Web Volei

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir