Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kaptan Eda Erdem 3. Kez Olimpiyatlar'da Forma Giyecek24

Kaptan Eda Erdem 3. Kez Olimpiyatlar’da Forma Giyecek

Kaptan Eda Erdem üçüncü kez Olimpiyatlar’da forma giyecek. Türkiye Kadın A Milli Voleybol Takımı’nın yaklaşan 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kadrosu belli oldu. Daniele Santarelli’nin çalıştırdığı 2023 Avrupa şampiyonu; geçen yıl Milletler Ligi (VNL), EuroVolley ve Japonya’da düzenlenen Dünya Kupası/Olimpiyat Elemeleri’nde şampiyon olduktan sonra Paris’teki hedefleri yükseklerde olacak.

Türkiye’nin Paris 2024 kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

  • Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin
  • Pasör Çaprazı: Melissa Vargas
  • Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, Meliha İsmailoğlu Diken, Tuğba Şenoğlu İvegin, Derya Cebecioğlu
  • Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Aslı Kalaç
  • Libero: Gizem Örge
  • Yedek Oyuncu: Beyza Arıcı (Orta Oyuncu)

Kaptan Eda Erdem 3. Kez Olimpiyatlar'da Forma Giyecek1

Geçtiğimiz yıl sergilediği olağanüstü performansla tüm dünyada dikkat çeken Türkiye, Türk voleybolseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Bu takım, benzeri görülmemiş başarılarının ardından üst üste ikinci kez ve toplamda üçüncü kez Paris 2024’te Olimpiyatlar’da yarışacak. Daha önce 2012’de Londra ve üç yıl önce Tokyo’da mücadele etmişlerdi.

Takım kaptanı Eda Erdem üçüncü kez Olimpiyatlar’da mücadele edecek. Aynı zamanda Elif Şahin, Melissa Vargas, Aslı Kalaç, Derya Cebecioğlu, Gizem Örge ve Beyza Arıcı da kariyerlerinde ilk kez kendilerine Olimpiyatlar’da forma giyecek.

Gözler Paris 2024’te

Türkiye Milli Takımı’nın 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’ndaki performansı merakla bekleniyor. Geçen yıl elde edilen sonuçlar takıma olan güveni artırdı ve taraftarlar da heyecanla Filenin Sultanları’nı desteklemeye hazırlanıyor. Olimpiyatlar’da üst üste ikinci kez yarışan Filenin Sultanları, ülkesini en iyi şekilde temsil etmeyi ve yeniden tarih yazmayı hedefliyor. Tüm Türk voleybolseverlerin gözü Paris’teki bu büyük turnuvada olacak. Türkiye henüz herhangi bir takım sporunda Olimpiyat madalyası kazanamadı.

Kaptan Eda Erdem 3. Kez Olimpiyatlar'da Forma Giyecek2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir