Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kaptan Eda Erdem Dündar ve Giovanni Guidetti Açıklama

Kaptan Eda Erdem Dündar ve Giovanni Guidetti’den Açıklamalar

Eda Erdem Dündar Dünya Şampiyonası Öncesi Görüşleri

Kaptan Eda Erdem Dündar ve Milli Takım Antrenörü Giovanni Guidetti FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’na sayılı günler kala basına görüşlerini bildirdi. 23 Eylül – 15 Ekim 2022 tarihleri arasında Hollanda ve Polonya ev sahipliğinde gerçekleşecek olan milli takımlar için sezonun en önemli organizasyonu öncesinde Filenin Sultanları’nın Kaptanı Eda Erdem açıklamalarda bulundu. Dünya Şampiyonası’na hazır olduklarını belirten A Milli Takım Başantrenörü Giovanni Guidetti ise şu ifadeleri kullandı:Kaptan Eda Erdem Dündar ve Giovanni Guidetti Açıklamalar

Giovanni Guidetti:

“Çok uzun bir yazın sonunda birçok oyuncu deneyerek ve değiştirerek en iyi 14 kişiyi bulduk ve takımımızı oluşturduk. Bu süreçte inişler ve çıkışlar yaşandı. Takımın son durumu mayıs başına göre çok iyi. Çok fazla yol kat ettiğimizi ve iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. İtalya’da oynadığımız son turnuvada takımımızdan çok fazla olumlu geri dönüş aldık. Dünya Voleybol Şampiyonası’na hazırız. En güçlü grupta yer aldığımızı söyleyebilirim. Biri dışında önümüzde kolay maç olmayacak. Şampiyonada her maçı kazanmak için oynayacağız ve maç maç gideceğiz.”

Kaptan Eda Erdem Dündar Dünya Şampiyonası AçıklamalarıKaptan Eda Erdem Dündar ve Giovanni Guidetti

Kaptan Eda Erdem Dündar:

“Eylül sonuna geldiğimizde büyük bir yol kat ettik. Takım olarak hazır olduğumuzu düşünüyorum. Güzel bir atmosferimiz var. Grubumuz zorlu. Gruptan çıkmak istiyoruz. Dünya Şampiyonası bizim için zorlu geçecek ama buna hazırız. İçimizde güzel bir heyecan var. Maç maç gideceğiz ve sadece bir sonraki rakibi düşünerek hareket edeceğiz.

Güzel şeyler başarmak istiyoruz. Hazır olduğumuzu biliyoruz ve bunun bilinciyle gideceğiz. Oynadığımız son turnuva, öz güven anlamında bize çok katkı sağladı ve takım olarak da iyi bir performans sergiledik. Halkımızın desteğiyle iyi bir turnuva geçireceğimize inanıyoruz.”

“Hocamızın dediği her şeye katılıyorum. Uzun bir yaz oldu. Eylül sonuna geldiğimizde büyük bir yol kat ettik. Takım olarak hazır olduğumuzu düşünüyorum. Güzel bir atmosferimiz var. Grubumuz zorlu ve bir sonraki gruba kalmak istiyoruz. Dünya şampiyonası bizim için zorlu geçecek ama biz buna hazırız. İçimizde güzel bir heyecan var.

Maç maç gideceğiz ve sadece bir sonraki rakibi düşünerek hareket edeceğiz. Güzel şeyler başarmak istiyoruz. Hazır olduğumuzu biliyoruz ve bunun bilincinde gideceğiz. Oynadığımız son turnuva, özgüven anlamında katkı sağladı ve takım olarak da iyi bir performans sergiledik. İnanıyoruz ki halkımızın desteğiyle iyi bir turnuva geçireceğiz.” diyerek Kaptan Eda Erdem Dündar sözlerini tamamladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir