Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kaptan Eda Erdem:

Kaptan Eda Erdem: “Fenerbahçe Opet’te Eda Erdem oldum.”

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takım kaptanı Eda Erdem, FBTV ekranlarında yayınlanan Smaçör adlı programda Berke Gültekin’in konuğu oldu.

Kaptan Eda Erdem, Fenerbahçe Opet ve Milli Takım sezonuyla ilgili hepimizin merak ettiği birçok soruyu FBTV ekranlarında yanıtladı.

Fenerbahçe Opet’in yeni teknik ekibi ve takıma yeni katılan oyuncular hakkında yorum yapan Eda Erdem, “Takım ahengini oturtmakta zorlanmadık.” dedi.

Kaptan Eda Erdem: “Yıllardır hasret kaldığımız kupayı kazanmayı çok istiyoruz.”

CEV Şampiyonlar Ligi’nde full galibiyet ile devam eden takımı için: “Şampiyonlar Ligi güzel başladı hedeflediğimiz şekilde gidiyor. Grubu da aynı şekilde bitirip bir üst rakibimizi bekleyeceğiz.” diyen Kaptan Eda, “Yıllardır hasret kaldığımız kupayı kazanmayı çok istiyoruz, inşallah bu sene o hasreti bitirmek için her şeyi yapacağız.” diye de ekledi. Bu sezon takımın enerjisinin yüksek olduğunu belirten Kaptan, “Aslında herkesin özlediği kupa Şampiyonlar Ligi kupası, bunun için de kazanmak adına her şeyi yapmak istiyoruz ve yapacağız da. Belki de uzun yıllardır hasret kalmanın verdiği özlemden dolayı olabilir bu seneki farklı kimya, ama güzel karakterlerden kurulu olduğumuz için saha içerisinde inanıyorum ki bir problem yaşamayacağız ve hedefimize ulaşacağız.” diyerek, Şampiyonlar Ligi kupası için takımca ne kadar istekli olduklarını ortaya koydu.

“Fenerbahçe Opet’te Eda Erdem oldum.”

“Eda Erdem olmandaki en önemli etken ne?” diye sorulduğunda Kaptan: “Fenerbahçe Opet’e geldiğimde 21 yaşında küçük bir kız çocuğuydum bence, yaşım 21 olsa da içimdeki çocuk çok gençti. Haliyle burada büyüdüm, burada Eda Erdem oldum, burada olgunlaştım, voleybolu bu seviyede kulübümle beraber oynamaya başladım ve devam ettiriyorum. Bu günlere gelmemde çok fazla etken var, bir tane etken söyleyemem. Bunun içinde çok fazla çalışmak, asla pes etmemek, kendime ve takımıma olan inancım, taraftarların ve kulübümün bana her zaman olan desteği ve benim de bu destekle beraber sahada en iyisini yapma çabam var. Hepsi bir bütün. Bu yüzden zaten her Fenerbahçe sorulduğunda ‘aile’ diyorum. Kendimi buraya çok ait hissediyorum. Bu kadar ilgi, alaka gördüğüm zaman da ben de saha içerisinde ve saha dışarısında kulübümü temsil etmek adına elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum ve çok dikkatli yaşıyorum bu konuda da. Şimdilik 16. sezonumdayım, çok keyifli gidiyor. Hep söylüyorum, iyi ki Fenerbahçe’deyim, iyi ki Fenerbahçeliyim. Hiçbir zaman bir pişmanlığım olmadı. Burada olmaktan ve bu renkler için savaşmaktan onur duyuyorum.” diye cevap vererek, kulübüne olan bağlılığını ifade etti.

“Bir ülkeyi birleştirebilme gücüne sahip olan bir takım olarak anılmak ve bunu başaran bir takımın bir parçası olmak hepimiz için büyük bir gurur ve onur.”

Bu yılki Milli Takım sezonuna Milletler Ligi Şampiyonluğu, Avrupa Voleybol Şampiyonluğu ve Olimpiyat elemelerinde Olimpiyat biletini kazanarak üç turnuvayı sığdıran Filenin Sultanları’nın dünya bir numarası olma hikayesini Kaptan Eda, “Bu yazı anlatmaya kelimeler yetmez, saatlerce konuşabilirim. Çok fazla güzel vakit geçirdik Milli Takım arkadaşlarımla beraber. Çok keyifli ve unutulmaz bir yazdı. Çok iyi çalıştık. Mayıs ayından itibaren Antalya etabıyla başladık Milletler Ligi’ne, sonra iki tane ayrı uzak seyahatimiz oldu, sonra Amerika’da finali oynadık. Ama şundan çok çok emindik: inanılmaz motiveydik ve kesinlikle bu turnuvaların hepsini kazanacağımıza yürekten inanıyorduk. Zaten her şey inanmakla başlar. Takım olarak birbirimize de çok kenetlendik. Çok güzel bir uyum yakaladık staff ve diğer oyuncularla birlikte, ve bu ahenkle zaten maçlarımızı oynadık. Geriye düştüğümüz anlarda birbirimizle olan iletişimimizi hiçbir zaman koparmadık, sahada sürekli mücadele ettik, yapmak istediklerimizi hep birbirimize hatırlattık ve günün sonunda da hep gülen taraf biz olduk. Ama her şeyden önemlisi bence bir ülkeyi birleştirebilme gücüne sahip olan bir takım olarak anılmak ve bunu başaran bir takımın bir parçası olmak hepimiz için büyük bir gurur ve onur. Hepimiz kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Çok güzel bir yaz oldu. Sonunda da Olimpiyat biletini de aldık. Önümüzdeki yaz yine Milletler Ligi ve Paris Olimpiyatları olacak. İddialı bir ekibiz, artık dünyanın gözü üzerimizde. Tabii ki de hedefler yükseldi, herkesin beklentisi de hep kürsü olacak. Biz de tekrardan bıraktığımız noktadan devam edip Türk voleybolunu hep daha yukarıya çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim için gerçekten rüya gibi bir yaz oldu ve bunu hep birlikte gerçekleştirdik.” sözleriyle anlattı.

Kaptan Eda Erdem: "Fenerbahçe Opet'te Eda Erdem oldum."1

Röportajın tamamını izlemek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir