Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kupa Voley Finalisti Eczacıbaşı'ndan Maç Sonu Değerlendirmesi24

Kupa Voley Finalisti Eczacıbaşı’ndan Maç Sonu Değerlendirmesi

Eczacıbaşı Dynavit, Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Yarı Final maçında VakıfBank’ı 3-2’lik skor ile geçmeyi başardı. Bu galibiyetin ardından turuncu-beyazlılar, AXA Sigorta Kupa Voley’de Final’e yükselerek Fenerbahçe Opet’in rakibi oldular.

25-18, 25-23, 22-25, 24-26, 15-12’lik setlerin ardından Eczacıbaşı Dynavit, sarı-siyahlıları 3-2 yenmeyi başardı. AXA Sigorta Kupa Voley Yarı Final’inde VakıfBank’ı mağlup etmeyi başaran turuncu-beyazlılardan libero Simge Aköz ve smaçör Alexa Gray, maçın ardından Mari’ye karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Libero Simge Aköz: “Finalde olmak her zaman çok mutluluk verici.”

Eczacıbaşı Dynavit’in milli liberosu Simge Aköz, maçı Mari’ye şöyle değerlendirdi: “Finalde olmak her zaman çok güzel, çok mutluluk verici. Özellikle baş başa geçen bir mücadeleden sonra bunu hak etmenin zevki bambaşka. İnişlerimiz çıkışlarımız oldu maç genelinde ama VakıfBank her zaman mücadele eden, çok kaliteli bir takım. Onları da tebrik ediyorum vermiş oldukları mücadeleden dolayı. Yarın finaldeyiz, inanıyorum ki çok daha güzel bir oyun ortaya koyacağız. Müthiş bir seyirci vardı, bizi destekledikleri için teşekkür ederiz. Yarın görüşmek üzere.”

Eczacıbaşı’nın Kanadalı Smaçörü Alexa Gray, Karşılaşmayı Değerlendirdi

Eczacıbaşı Dynavit’in Kanalı Smaçörü Alexa Gray, “İlk iki seti almayı başardık, daha sonra karşı taraf bazı değişiklikler yaptı ve iki set de onlar aldı. VakıfBank ile Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndaki maçımızda da onlara iki set vererek beş set oynamıştık. Yine de o iki sette savaşıp sonunda maçı kazandığımız için çok mutluyum.” sözleriyle VakıfBank maçını değerlendirdi.

Eczacıbaşı, Kupa Voley'de Final'e Yükseldi3

Eczacıbaşı, Kupa Voley'de Final'e Yükseldi4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir