Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Mehmet Akif Üstündağ Sakatlıklar Hakkında Konuştu24

Mehmet Akif Üstündağ Sakatlıklar Hakkında Konuştu

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Kadın A Milli Voleybol Takımımızda yaşanan sakatlıklar hakkında TRT Spor Yıldız’a açıklamalarda bulundu.

19 Haziran günü gerçekleştirilen 2024 Paris Olimpiyatları’nın kura çekimi için Bangkok’ta bulunan Mehmet Akif Üstündağ, 2024 Milletler Ligi Finalleri ve Olimpiyatlar öncesi sakatlığı bulunan voleybolcularımız ile ilgili şöyle konuştu:

“İnşallah Olimpiyat’a kadar böyle sakatlıkların burada, bu süreçte bitmesini arzu ediyoruz. Hande’nin karın kasında bir sakatlık söz konusu oldu ve dün gece İstanbul’a döndü. Bugün de hastanede Sağlık Kurulu Başkanımız Ufuk Hoca’nın da kontrolünde tedavi başlıyor. Olimpiyat’a yetişecek. Türkiye’de tetkikleri tekrarlandı. 3 haftalık bir süreç denildi. Onun da bu üç haftayı geçirip takıma dönmesini bekliyoruz.

Zehra’nın tedavisi devam ediyor. Onun dizinde bir sakatlık var ama şu anda çok şükür beklediğimizden de iyi gidiyor.

İlkin’in sakatlığı burada devam ediyor. Onun bilek burkulması vardı. O da dünkü antrenmanla başladı top ve manşet karşılaşama antrenmanına başladı. Dört bir koldan bu sakatların iyileşmesini bekliyoruz.”

Başkan Üstündağ, “Takıma dahil olacak yeni bir isim olacak mı?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Şu anda Hande’nin sakatlığı, İlkin’in sakatlığı smaçör mevkiinde. Yanılmıyorsam Meliha’nın da antrenmanlara devam ettiğini biliyorum. Burada değil ama İstanbul’da antrenmanlara devam ettiğini biliyorum. Ben de bugün geldim direkt kura çekimine, akşam da koçla uzun bir toplantı yapacağız. Umut ediyorum. Mazeret yok, sakatlar bahane değil. Sahada kim görev alırsa en iyi şekilde o görevi yapıyor. Burada bir endişemiz de yok ama tabii moral olarak da hiç kimsenin sakatlık yaşamasını istemiyoruz. Çünkü ülkemiz tarihinde almadığımız bir de madalya var, bir kürsü var. Bunu yaşatmak istiyoruz. Bunu yaşatacak güçte oyuncularımız var.”

Mehmet Akif Üstündağ: Herkesin aklı Olimpiyatlar’da

VNL Finalleri ve Olimpiyatlar hakkında konuşan Başkan Üstündağ, “Biz hepimiz aynı takımdayız, dolayısıyla da voleybol ülkesi olmak kolay olmadı. Bu anlamda beklentinin çok yüksek olması çok normal. Bunun sebeplerinden biri de bizim geçen yıl yaptığımız çıkış ve başarılar. Bu yetenek bu kapasite var mı? Var. İnşallah bu yıl da burada artık son üç maçımız diyeyim.

Tabii Polonya’yı geçersek 2 maç daha oynayacağız, toplam 3 maç. Ama ardından asıl hedef birkaç gün aradan sonra tekrar takımın toplanıp iyi bir hazırlık planlamasıyla Olimpiyatlar. Burada şunu gördüm ki bütün takımların aklı Olimpiyatlar’da. Tabii bizim de aklımız Olimpiyatlar’da. İnşallah orada da mutlu sona ulaşırız, burada da mutlu sona ulaşırız. Yeter ki sakatlıksız bir süreç geçirelim.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir