Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Melissa Vargas, Fenerbahçe'ye Geri Dönebilecek2024

Melissa Vargas, Fenerbahçe’ye Geri Dönebilecek

Çin Ligi takımlarından Tianjin’de forma giyen milli voleybolcumuz Melissa Vargas, sezonun geri kalanı için Fenerbahçe’ye geri dönebilecek. Ale Garotta Volley News’de yaptığı haberde, son dönemde Çin Ligi’nin sona erme tarihinin TVF’nin resmi transfer döneminin bitişi olan 31 Ocak tarihini aşması sebebiyle Fenerbahçe Opet ile sezona devam edemeyeceği konuşulan Vargas’ın, Türkiye’ye dönebilmek için Tianjin ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

Melissa Vargas’ın transfer hikayesinde büyük gelişme: Türk voleybolcu, sezonun ikinci yarısı için Fenerbahce Opet İstanbul’a transfer olabilecek. Türkiye’de kadroya yeni oyuncu ekleme süresinin bugün sona erdiği göz önüne alındığında, oyuncunun 3 yıllık sözleşme imzaladığı Tianjin ile anlaşma son dakikada sağlandı. Stefano Lavarini’nin ekibini, son 5 sezondur sarı-lacivertli formayla mücadele eden son Avrupa Şampiyonası MVP’sinden mahrum bırakacak bürokratik aksaklık böylece aşılmış oldu.

Volley NEWS kaynaklarına göre Tianjin, Çin Süper Ligi’nin şampiyonluk finali hala devam ediyor olsa da oyuncuyu erkenden “bırakmayı” kabul etti (son şampiyonlar Shangai karşısında 2-1 önde): Vargas, ilk iki maçtan sonra şampiyonanın olduğu günlerde omuz sakatlığı nedeniyle artık sahaya çıkmıyordu.

Ancak rakip takım, belirleyici serinin sonuna kadar Çin’de kalacak. 4. maçın 3 Şubat Cumartesi, olası 5. maçın ise 6 Şubat Salı günü oynanması planlanıyor. Bu maçların ardından Vargas Fenerbahçe’ye katılabilecek. Melissa Vargas’ı 2026’ya kadar Tianjin’e bağlayan sözleşmenin geçerliliği hala devam ediyor.

Melissa Vargas, Fenerbahçe'ye Geri Dönebilecek1

Melissa Vargas, Fenerbahçe'ye Geri Dönebilecek2

Kaynak: Volley News, Ale Garotta

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir