Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Paola Egonu İtalya’ya mı Dönüyor

Paola Egonu İtalya’ya mı Dönüyor?

Milano İmza için Egonu’yu Bekliyor

Paola Egonu VakıfBank Spor Kulübü ile geçirdiği bir sezonun ardından, Vero Volley Milano’ya, dolayısıyla İtalya’ya dönmek için gün saydığı, İtalyan basını başta olmak üzere Türk basınınında da sıkça konuşulur hale geldi. Haberin kaynağı göre Paola Milano’ya yakın olsa da Savino Del Bene Scandicci, yıldız pasör çaprazı için şansını denemekten vazgeçmediğini yazdı.

Paola Egonu…Bazı şeyler geri gelir…

Bazı şeyler geri gelir, oyuncular, bununla birlikte de fırsatlar. Birkaç yıl önce Vero Volley’in başkanı Alessandra Marzari, Paola Egonu’ya işbirliği için teklifte bulunmuştu. Ama o zamanlar Monza’da galibiyetler ve kazanmak için hırslar tamamlanmakta olan projenin hedefleriydi. Son iki sezonda Vero Volley, ligte ve Coppa Italia’da finallerine ulaştı. Bu nedenle bu sezon bu yeni teklif farklı değerlendirilecek.

Paola’nın VakıfBank macerası 5 ay sonra sona erdi. Duyuru resmî olarak yapılmamış olsa bile VakıfBank ile aralarında sözleşme yenilemeyeceği, değerlendirdiği teklifler doğrultusunda açık gözüküyor. Önümüzdeki sezon diğer Türk takımlarının da tekliflerini değerlendirmediği, isminin İtalyan ekiplerle özellikle Vero Volley Monza ile anılması; çıkan ayrılık söylentilerini doğrular nitelikte.

Alessandra Marzari, 2008 yılında kendisinin kurduğu ve bugün okul projesindeki 2000 çocuğa ek olarak 1500 kız ve erkek çocuğa sahip olan Konsorsiyumun 1 numarası olarak, avukatı Marco Raguzzoni aracılığıyla ‘’Egonu’nun büyük ihtimalle Türkiye’de kalmayacağı’’ söylentisi yayılır yayılmaz Paola’ya ikinci bir teklifte bulundu.

Paola VakıfBank’a transfer olduğunda ”Vakıfbank’ı seçtim çünkü Giovanni Guidetti’ye hayranım. Gelişmeye devam edeceğim doğru kişi o.” demişti.Paola Egonu VakifBank 2023

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir